BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
foto: tatralandia.sk
Dwa tygodnie temu (17 marca 2009) zamieściliśmy sondę ta temat potrzeb młodzieży w naszym mieście. Prawie 25% uczestników ankiety odpowiedziało, że młodzież potrzebuje czegoś innego niż wymienione i napisało do nas e-mailem o swoich potrzebach. Przytaczamy poniżej kilka z nich.

Ludzie najbardziej potrzebują pływalni!!! W Myśliborzu mają, w Choszcznie mają a w takim pięknym Barlinku brakuje najbardziej właśnie basenu...

Uważam, że w Barlinku najbardziej przydałby się BASEN. Wszystkie miasta wokół naszego maja baseny tylko nie nasze. To chyba powinni czytać nasi radni, którzy i tak nic nie robią.

Witam jestem Ola bardzo marzy mi się by w Barlinku był Basen!! Byłoby super ...(...)

Boisk piłkarskich dla młodzieży...

W naszej miejscowości brakuje basenu.

Sklepów Handlowych np. jak Galaxy.

Potrzebujemy boisk do piłki nożnej na osiedlach.

Basen, lub inne miejsce do uprawiania rekreacji.

Młodzież potrzebuje perspektyw, w Barlinku ich nie ma.

Najbardziej to młodzież potrzebuje Basenu. Przyniósł by niezłe zyski Barlinkowi. Jestem przekonany, że wiele osób by chodziło na basen. Gdzie można postawić basen np. na opuszczonym zakładzie drzewnych co raz częściej wybuchają tam pożary a można by było zagospodarować to miejsce w niezły sposób. Proszę rozważyć tę propozycję. Dziękuję ;]

Najbardziej chciałbym basen.

Biorąc pod uwagę młodzież-to na pewno potrzebują:
1-krytego basenu
2-kursy tańca towarzyskiego, biorąc pod uwagę różnorodność stylu, od tanga po dance, a nawet w każdym wieku nie tylko uśmiechy czy formacja słońce, nawet płacąc za takie kursy. Dla chłopaków i dziewczyn.
3-autobusu podmiejskiego dla młodzieży z okolic barlinka(młodzież z okolic Barlinka też tworzy młodzież barlinecką i jest jego częścią) który jeździ w godzinach poza lekcyjnych. który jest dostępny w godzinach gdy młodzież może dojeżdżać na dodatkowe zajęcia (malarstwo,wiatraki itp...) i mogła by bezpiecznie wieczorem z nich wrócić, bo dotychczasowy autobus pseudo podmiejski jest w godzinach abstrakcyjnych -bo 3 autobusy do Barlinka o tej samej porze to kosmos, ale do właściciela  nie dociera, chociaż non stop ktoś podsuwa pomysł o innych godzinach. Aby młodzież mogła się rozwijać i nam rozkwitać oraz w wakacje - kiedy to Barlinek zaprasza na liczne imrezy kulturalne a rodzic musi tyrać po 10-12 godzin i nie ma jak dowieźć tej "docenianej" młodzieży. pozdrawiam

REKLAMA

Ten kabaret był super. Chciałam powiedzieć aby nasz burmistrz organizowal takie rozrywki dla Barlinka. Fajnie by bylo jak by wpadl do nas kabaret para nienormalnych. A tak ogólnie żeby w Barlinku bylo więcej rozrywek bo tego w tym mieście brakuje. Aśka 22 lat

Ja myślę, że młodzież nasza potrzebuje parku rozrywki, a mianowicie - miejsca w którym mogłaby się gromadzić w chwilach, w których potrzebuje dać upust nagromadzonej energii, w chwilach gdy emocje dosięgają zenitu. Formy to przede wszystkim takie, które pozwalałyby doznać dreszczyku emocji - to może ściana wspinaczki, może sztuczna nartostrada albo tor saneczkowy, a może jazda na torze gokardowym, to mogą być różne dyscypliny sportu, które pozwalałyby na spędzanie pożyteczne czasu, a także odkrywanie w sobie wcześniej nie objawionych talentów. Powodzenia

W Barlinku brakuje wielkiego centrum handlowego. Zamiast tych beznadziejnych małych sklepów z ubraniami.

Większość z osób, które samodzielnie potrafiły określić swoje potrzeby odpowiedziała, że w Barlinku brakuje basenu!! Jak wiemy dyskusja i niemrawe próby załatwienia tego tematu rodzą się co kilka lat, ale w końcu doszło do przełomu!!

Image
foto: tatralandia.sk

W dniu 30.03.2009 ... A teraz pomarzymy:
w Urzędzie Gminy Barlinek podpisano umowę dzierżawy terenów potartacznych przy ulicy Jeziornej. W umowie inwestor - koncern WPC WorldPoolCover Team, specjalizujący się w budowie basenów i zadaszeń basenów zobowiązał się do wybudowania obiektu bardzo podobnego do ukończonej przez tą samą firmę 5 lat temu w Słowacji - Tatralandii. Kompleks składa się nie tylko z świetnie zaprojektowanego aquaparku lecz również z Western city, Wioski Indiańskiej, Zatoki Rybackiej, Rancha i wielu innych atrakcji.

Image
foto: tatralandia.sk

Z wypowiedzi Burmistrza Zygmunta Siarkiewicza wynika, że dzięki "słabej" złotówce inwestor widzi możliwość taniego wybudowania dużego kompleksu rekreacyjnego, który stanie się centrum turystycznym odwiedzanym zarówno przez gości polskich jak i zagranicznych.

Barlinek dzięki zwolnieniom z podatku od nieruchomości i doskonałej lokalizacji przebił Chojnę i Kostrzyn nad Odrą, których atutem była mniejsza odległość od stolicy Niemiec - Berlina.

Image
foto: tatralandia.sk

Inwestor zadeklarował, że chciałby jak najszybciej przystąpić do prac projektowych. Podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyli Radni Barlinka padło pytanie o los dotychczasowych mieszkańców, którzy jak wiadomo, nie zamierzają się wyprowadzać z własnych domów. Prezes koncernu - Georg Brandt stwierdził, że firma zaoferuje mieszkańcom lokale zastępcze i możliwość bezpłatnego korzystania z centrum rehabilitacji, które będzie znajdowało się na terenie kompleksu.

Marzenia czasem się spełniają więc może kiedyś...

Prima Aprilis - Bo się pomylisz
Jeżeli ktoś uwierzył w informację zamieszczoną na portalu Barlinek24, o planowanej budowie kompleksu basenów na terenach potartacznych to bardzo przepraszamy za wprowadzenie w błąd. Był to żart prima-aprilisowy ze strony redakcji. Chcemy nadmienić, iż zamieszczone w artykule wypowiedzi naszych czytelników są w 100% prawdziwe i odzwierciedlają oczekiwania naszych mieszkańców.

W sprawie basenów przyłączamy się do opinii mieszkańców. Uważamy, że sprawa wogóle nie podlega dyskusji. O wiele mniejsze miasta od Barlinka potrafiły wybudować basen i go utrzymać dla zdrowia i rozwoju fizycznego swoich mieszkańców. Może i my się doczekamy...

Image
foto: tatralandia.sk

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.