Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 piątek 26 kwietnia 2024r.   imieniny: Artemon, Klaudiusz, Marcelin

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Z chorym dzieckiem do lekarza
Kilka dni temu, nasza czytelniczka (nazwisko do wiadomości redakcji), z chorym dzieckiem trafiła do barlineckiego szpitala. Jednak zanim zajęli się nią lekarze, przeżyła koszmar. Tak go m.in. opisuje. „Wczoraj w nocy mój dwuletni syn zaczął nagle się dusić, nie mógł złapać oddechu...

Przerażona udałam się do lekarza dyżurującego w Pogotowiu, gdzie usłyszałam, że przecież moje dziecko nie umiera, więc, nie zostanie udzielona mu pomoc. Doktor Saleh nie dość, że odmówił duszącemu się dziecku pomocy, to jeszcze zrobił nam awanturę, że w ogóle śmieliśmy się go obudzić. Na szczęście lekarz z pediatrii, udzielił nam pomocy. Dziecko miało zapalenie krtani i wymagało hospitalizacji. Gdyby nie dobre serce lekarki, która przyjęła nas bez skierowania moje dziecko już by nie żył - udusiłoby się na moich oczach i rękach”.

Sprawdziliśmy, jak to wszystko wyglądało. Lekarz dyżurujący owej nocy, nie był lekarzem pogotowia ratunkowego. Od prawie roku dyżurują tam tylko ratownicy medyczni. Kobieta z dzieckiem trafiła do lekarza, który w tym dniu zabezpieczał tzw. nocną opiekę medyczną. Był to doktor Hassan Saleh.

REKLAMA

Potwierdza, że kobieta z dzieckiem rzeczywiście do niego trafiła. Zaprzecza, że nie chciał dziecka zbadać. To, według niego, matka nie chciała z jego pomocy skorzystać. Jak podkreśla doktor Saleh, była ona niegrzeczna. Nie dała sobie nic wytłumaczyć. Zaznacza, że chciał dziecku pomóc. I nie ma sobie nic do zarzucenia. W końcu matka z dzieckiem trafiła na izbę przyjęć. Tam, jak pisze, zajęto się nią w należyty sposób. Udzielono pomocy dziecku, które rzeczywiście, miało zapalenie krtani.

Chociażby tylko z tego przypadku widać, że opieka nocna i świąteczna jest dla potencjalnych pacjentów, bardzo ważną rzeczą. Ważne, jaki lekarz pełni dyżur? Ważne jest jego podejście do pacjenta.

Prawda jak zawsze pewnie leży po środku. Na szczęście dziecko wraca do zdrowia. Emocje rodziców są w takich przypadkach jak najbardziej zrozumiałe. Ważna jest też następująca informacja: w razie konieczności można udać się na izbę przyjęć. Tam, na pewno nam pomogą, mimo, że takiej fachowej pomocy powinniśmy oczekiwać od lekarza rodzinnego, który w przychodni rodzinnej zapewnia pomoc medyczną od godz. 18.00.
js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież