Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Wow! ale bajer!
Bardzo wiele ciekawych i szalonych przedsięwzięć stało się udziałem naszego koła teatralnego „MASKA” działającego pod czujnym okiem p. Moniki Goryńskiej. Tym razem podjęliśmy wyzwanie promocji naszego miasta w ramach konkursu „PASJE REGIONU”.

Konkurs został zorganizowany podczas eliminacji wojewódzkich X Szkolnej Giełdy Turystycznej "PRZYGODA" odbywającej się 21.03.2009 r. w Szczecinie. Naszym zadaniem było zaprezentowanie w formie scenki teatralnej swojej miejscowości, jej atrakcji turystycznych, kultury, specyfiki, zwyczajów, przy wykorzystaniu trzech form ekspresji scenicznej: słowa, muzyki, tańca.

Długo zastanawialiśmy się w jaki sposób opowiedzieć o naszym kochanym mieście i w ciągu 10 minut pokazać to, co w nim najpiękniejsze oraz to co się tu dzieje.

REKLAMA

Po długiej i burzliwej dyskusji powstał scenariusz, którego podstawą stała się niekonwencjonalna rozmowa pomiędzy przedstawicielami młodzieży mieszkającej w Barlinku, która w miarę rozwoju dyskusji stwierdza, iż Barlinek to miasto, w którym nie można się nudzić. W nowatorski sposób opowiedzieliśmy o tym, co jest najważniejsze i najciekawsze w naszej małej ojczyźnie, czyli: zespoły tańca, Wiatraki, Barlineckie Lato Teatralne, Jarmark Ceramiczny, piękna przyroda, itd. Wspomnieliśmy również, iż jest to stolica Nordic Walking i rodzime miasto szachowego mistrza Emanuela Laskera. Całość kończy piosenka, do której tekst także stworzyliśmy sami. Myślimy, iż nie zawiedliśmy, gdyż nasze przedstawienie zajęło III miejsce, co jest niemałym osiągnięciem, gdyż w całym konkursie brało udział trzydzieści zespołów.

Obiecujemy, że za rok również pojawimy się w Szczecinie i na pewno znów udowodnimy, iż nasz Barlinek zasługuje na miano PERŁY POMORZA ZACHODNIEGO.

Niezłe artystki 
Ania, Ala, Kamila

 
P.S. A na razie niech zabrzmią słowa naszej piosenki w rytm znanego utworu zespołu K.A.S.A. "Piękniejsza".

Ty jesteś najpiękniejszy w całym zachodniopomorskim, a nawet w całej Polsce. Chcę tu zostać na zawsze.

Każdy chciałby przyjechać tu chociaż raz,
Gdy wakacji nadchodzi szalony czas.
Jedziesz więc na rynku wysiadasz
I pysznego loda pod Gęsiarką zjadasz.
Patrzysz a tu turystów cały tłum,
Podziwiają stary, obronny mur.
Idziesz dalej a tu jarmark ceramiczny,
Możesz kupić wazoniczek śliczny.
I jezioro też masz najczyściejsze,
Na nim cztery wyspy najpiękniejsze.
Kajak, statek, rower czy żaglówka,
A czasami przemknie motorówka.
Czasem spotkać możesz tutaj sławy,
Co na rynku mają swoje ławy.
Patrzę na niego i…
Ref.: On dzisiaj jest piękniejszy,
Można by rzec śliczniejszy,
Wpatrzony jestem w niego od tylu lat
Dzisiaj wiem,  to mój cały świat.
  

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/pg1/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież