BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 28 stycznia 2023r.   imieniny: Agnieszka, Piotr, Radomir

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Młodzi Berlińczycy w Barlinku
W dniach 08 - 10. maja na zaproszenie zespołu „Barlinek - Uśmiechy” oraz Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 1 (w ramach projektu Sokrates - Comenius) gościła w naszym mieście delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły z Berlina.

 

W piątek goście z Berlina zwiedzali „Jedynkę”. Rodzice dzieciarni z „Uśmiechów” gościli Niemców w domach i przygotowali sobotni piknik w „Szaraku”, a panie B. Rudnicka i D. Popielarska przegoniły i Barliniaków i Berlińczyków po lesie. Mimo różnicy językowej dzieciaki świetnie komunikowały się i wspólnie rozwiązywały zadania. Zmęczeni, ale ogromnie szczęśliwi i …. ciut, ciut zmoczeni u źródeł Płoni wrócili do polskich rodzin.

Niedziela to rejs statkiem po jeziorze i słodka niespodzianka w postaci okazałego tortu z flagami obu państw. Tort smakował bardzo, a widok wysp i otaczającej przyrody zauroczył naszych gości. Kolejnym (ostatnim niestety) punktem pobytu była wspólna pizza. Po krótkim spacerze i pożegnaniu pełni wrażeń goście opuścili nasze piękne miasto. Niektórym łza kręciła się w oku.

REKLAMA

Nadmienić należy iż, Zespół „Barlinek – Uśmiechy” pod kierownictwem Katarzyny Stanisławskiej i Magdaleny Zynda-Lis już po raz drugi spotkał się z dziećmi z Berlina. We wrześniu 2008 zespół został zaproszony na 3 koncerty właśnie do szkoły w Berlinie.

Cieszymy się, że mamy nowych, tak wspaniałych przyjaciół, którzy zaproponowali naszemu zespołowi tanecznemu udział w koncertach Bożonarodzeniowych. Z ogromną przyjemnością tam pojedziemy, aby pokazać nasz kunszt taneczny oraz reprezentować nasze miasto i szkołę.

Młodzi Europejczycy

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/sokrates/] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.