BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Rowerowa Jazda na Orientację
RJnO to konkurencja polegająca na odnalezieniu w terenie punktów, które zawodnik ma naniesione na specjalistyczną mapę. Zawodnik porusza się na rowerze. Musi zaliczyć wszystkie punkty w określonej kolejności w jak najkrótszym czasie.

Obecność na punktach jest potwierdzana elektronicznie (każdy zawodnik posiada chip na którym rejestruje w specjalnej stacji obecność na punkcie).

Start jest interwałowy, zawodnicy tej samej kategorii wiekowej startują w odstępach kilkuminutowych. Zawody w RJnO przypominają wyścigi MTB z tą różnicą, że do sukcesu są potrzebne nie tylko mocne nogi ale również umiejętność szybkiego czytania mapy i orientowania się w terenie.

Zawody rozegrane w sobotę i niedzielę są jednocześnie jedną z dziewięciu rund Światowego Rankingu Elity (WRE - WORLD RANKIG EVENT - odpowiednik PUCHARU ŚWIATA)

REKLAMA

Na zawodach spodziewamy się udziału ok. 120 zawodników z Polski+30 amatorów oraz ok. 40 zawodników z zagranicy w Rowerowej Jeździe na Orientację.W zawodach obok zawodników zrzeszonych w klubach sportowych  startują amatorzy rowerowej jazdy. Zawody w RJnO są rozgrywane w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn: do 12, 14, 17, 20 lat 21-34 lata (Elita), do  40, 50, 60 lat (weterani).

Na każdych zawodach są organizowane kategorie popularyzatorskie Open dla początkujących, oraz Open R dla rodzica z dzieckiem, w których może wystartować każdy aby spróbować swoich sił.

Rowerowa Jazda na Orientację obok Biegu na Orientację i Narciarskiego Biegu na Orientację jest jedną z konkurencji dyscypliny ORIENTACJA SPORTOWA (orienteering) zrzeszona w Polskim Związku Orientacji Sportowej (PZOS), który jest także współorganizatorem zawodów.

UWAGA!
6 czerwca planujemy MIĘDZYNARODOWY PRZEJAZD ROWERAMI wszystkich zawodników startujących w zawodach przez główną ulicę Barlinka na Rynek miasta (ok. 2km) gdzie odbędzie się dekoracja zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Więcej informacji i bezpośrednia strona zawodów.

pozdrawiam
kierownik zawodów
Artur Sielski
tel. kontaktowy (0600-715-863)

Jak to było w zeszłym roku?

Image

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.