Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Wakacje w Bratku
Uroczyście zakończono rok szkolny, w Niepublicznym Dziennym Ośrodku Rewalidacyjno - Edukacyjno - Wychowawczym, którego dyrektorem jest Izabela Michno oraz w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym „Bratek”, któremu dyrektoruje Jerzy Drobotko.  Łącznie rok szkolny zakończył się tam dla 29. podopiecznych.

 

W uroczystości, obok podopiecznych „Bratka”, udział wzięli ich rodzice, opiekunowie zaproszeni goście. Był m.in. kierownik referatu oświaty w barlineckim magistracie Zdzisław Kik oraz prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Bratek”, Zofia Sobczak. Wszystkie dzieciaki otrzymały specjalne dyplomy. Ich opiekunowie, kwiaty.

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Bratek” zostało zarejestrowane we wrześniu 2003 roku. Powołano je, aby świadczyć diagnostyczne i terapeutyczne usługi na rzecz dzieci, młodzieży i ich rodzin. Skupia rodziców, których dzieci korzystają z pomocy Poradni i osoby profesjonalnie przygotowane do pracy z dziećmi i młodzieżą z trudnościami w uczeniu się (dysleksja), zaburzeniami mowy, trudnościami emocjonalnymi, uzależnionymi od środków psychoaktywnych i zagrożonymi uzależnieniem, jak też niepełnosprawnościami (mózgowe porażenie dziecięce, zespół Downa, autyzm, niedowidzące i niewidome, niedosłyszące i nie słyszące).

REKLAMA

Stowarzyszenie jest organizacją utrzymującą się ze składek, darowizn i dotacji, nie prowadzimy działalności gospodarczej. Od kwietnia 2005 r. posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Od marca 2005r. jest członkiem Zachodniopomorskiego Forum Organizacji Socjalnych. Od września 2004 roku rozpoczął działalność powołany przez Stowarzyszenie Niepubliczny Dzienny Ośrodek Rewalidacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy zajmujący się edukacją dzieci z głębszym upośledzeniem umysłowym oraz sprzężonymi zaburzeniami rozwoju.

Od września 2005r. rozpoczął we współpracy z Burmistrzem Miasta i Gminy Barlinek działalność Niepublicznego Ośrodka Wsparcia Dziennego Świetlica Terapeutyczna „Dziupla”, która realizuje działania profilaktyczne i psychoterapeutyczne w odniesieniu do dzieci i młodzieży wykazującej zachowania ryzykowne.  Od września 2008 roku rozpoczęło działalność powołane przez Stowarzyszenie Niepubliczne Przedszkole Specjalne "BRATEK", przeznaczone jest dla dzieci z upośledzeniem umysłowym, niepełnosprawnościami sprzężonymi, autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi. Przedszkole obejmuje opieką dzieci z terenu miasta i gminy Barlinek oraz powiatu myśliborskiego.

tekst i foto: JS

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież