niedziela 27 listopada 2022r.   imieniny: Dominik, Oda, Wirgiliusz

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Dawał łapówkę
Policjanci z Komendy Powiatowej w Myśliborzu zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych proponowali im 1000 złotych łapówki. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę policjanci z Zespołu Patrolowo - Interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Opel Corsa. W trakcie czynności policjanci wyczuli woń alkoholu od kierującego. Do tego kierowcą pojazdu był 16 - latek, który nie posiada uprawnień do kierowana. Oprócz niego w pojeździe znajdowało się jeszcze dwóch mężczyzn.

Badanie alkotestem wykazało u kierowcy 2,20 promila alkoholu w organizmie. Po tych czynnościach wszyscy obecni w samochodzie zaproponowali policjantom aby funkcjonariusze odstąpili od czynności służbowych w zamian za 1000 zł.

REKLAMA

Cała trójka została zatrzymana i doprowadzona do komendy w Myśliborzu. Nieletni po czynnościach został przekazany rodzicom. 23-letni Rafał B. i 21-letni Marcin D. po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty usiłowania wręczenia łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowej. Obaj przyznali się do popełnienia czynu, prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. 16-latkek za swoje czynny odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Za próbę wręczenie łapówki grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności..

mł. asp. Agnieszka Strzemecka, KPP Myślibórz

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.