poniedziałek 5 grudnia 2022r.   imieniny: Gerald, Krystyna, Saba

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Stracił prawo jazdy
Zajeżdżanie drogi, zmuszanie do gwałtownego hamowania, oślepianie światłami drogowymi to tylko niektóre z popisów 23-letniego kierowcy BMW. Pirat za swoje zachowanie odpowiedział już przed sądem. W efekcie na 9 miesięcy stracił prawo jazdy a zyskał 17 punktów karnych. Będzie też musiał zapłacić 1200 zł grzywny i ponieść koszty postępowania.

W marcu bieżącego roku kilkanaście minut po północy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie odebrał telefoniczne zgłoszenie kierowcy opla jadącego drogą W-151 z Barlinka w kierunku Choszczna. Przestraszony mężczyzna poinformował, że od dłuższego czasu osobowe BMW zajeżdża mu drogę, oślepia światłami drogowymi i zmusza do gwałtownego hamowania.

REKLAMA

Chwilę później policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Kierował nim 23-letni mieszkaniec gminy Pełczyce, któremu towarzyszyli rozbawieni całą sytuacją koledzy. Ponieważ mężczyzna nie przyznawał się do winy policjanci przesłuchali świadków i skierowali do sądu wniosek o ukaranie.

Zgodnie z prawomocnym już wyrokiem 23-latek został uznany winnym popełnienia zarzucanych mu czynów. Sąd orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 9 miesięcy i wymierzył mu grzywnę w wysokości 1200 zł. Mieszkaniec gminy Pełczyce będzie też musiał ponieść koszty postępowania, a jego konto wzbogaci się o 17 punktów karnych.

Źródło: szczecin.kwp.gov.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.