Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Okradali Barlinek SA
Zamiast pilnować fabrycznego majątku, ochroniarze wytwórni desek podłogowych Barlinek SA zorganizowali gang i ciężarówkami wywozili deski. 11-osobowa szajka spotka się wkrótce na ławie oskarżonych.

Działalność gangu policja przerwała w grudniu 2008 r. Zatrzymała u pasera w Gorzowie ciężarówkę z czterema paletami desek, bo taki najczęściej ładunek wyjeżdżał z barlineckiej wytwórni. Gang utworzyli w czerwcu 2007 r. ochroniarze i pracownicy fabryki, we współpracy z kierowcami, pracownikami firm ze Strzelec i Gorzowa, a nawet bezrobotnymi.

REKLAMA

Towar przygotowywali pracownicy i ochroniarze z fabryki, którzy pilnowali, aby wywożony był na ich zmianie. Kierowca dostawał za ładunek 1 tys. zł i wiózł go do pasera w Gorzowie lub do umówionej miejscowości, gdzie był przeładowywany na inną ciężarówkę. Paserzy płacili złodziejom od 1 tys. do 4 tys. zł za paletę. Przeciętna wartość desek na palecie wynosiła 10 tys. zł. W akcie oskarżenia prokurator przyjął, że z fabryki wyjechało w ten sposób co najmniej 29 palet desek o wartości 290 tys. zł. Być może wyjechało ich więcej, ale złodzieje nie chcieli się zbytnio chwalić, a szefowie fabryki nie byli w stanie pomóc prokuratorowi w ustaleniu, ile dokładnie palet skradziono i czy były w nich deski sosnowe czy z hebanu.

Większość członków gangu przyznała się do winy, niektórzy kręcili w zeznaniach i utrzymywali, że ktoś ich wrobił w przestępstwo. W zależności od roli w gangu i udziału w kradzieży, grozi im do trzech lub nawet pięciu lat więzienia. Będą też musieli oddać fabryce równowartość skradzionych desek.

Żródło: strefabiznesu.gazetalubuska.pl. Tytuł oryginalny: "Ochroniarze okradali fabrykę desek podłogowych w Barlinku".

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.