Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Program Rozwoju Bibliotek
Z radością informujemy Państwa, że nasza biblioteka zakwalifikowała się do Programu Rozwoju Bibliotek - przedsięwzięcia prowadzonego w  ramach Światowego Programu Rozwoju Fundacji Billa i Melindy Gates, realizowanego w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Fundacja Gatesów pomagała już w transformacji bibliotek m.in. w Chile, Meksyku, na Litwie i Łotwie. Celem programu jest przekształcenie bibliotek w ośrodki aktywności lokalnej, świadczące usługi dla mieszkańców, wykraczające poza tradycyjne wypożyczanie książek.
  
Biblioteka barlinecka aplikowała do programu zapraszając do współpracy jako biblioteki partnerskie placówki z Karska, Lipian i Pełczyc. Z ogromnej liczby aplikacji (955) wyłonione zostały te najlepiej prezentujące sukcesy w działalności biblioteki oraz działalność pozainwestycyjną i zasób własny gminy. Biblioteki, które znalazły się na liście finalistów, potrafiły przekonująco przedstawić swoje działania, otwartość na nowych użytkowników i poszerzanie swojej oferty.

Image 

Wsparcie, które uzyska nasza biblioteka oraz jej filie wiejskie to zarówno nowoczesny sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, urządzenia peryferyjne, projektor multimedialny oraz osprzęt do stworzenia Hot-spot'ów (otwartego, bezprzewodowego dostępu do internetu) jak i cykl specjalistycznych szkoleń  przygotowujących pracowników biblioteki do nowych usług oraz granty finansowe na realizowanie planu rozwoju biblioteki. Po stronie zobowiązań gminy jest przede wszystkim umożliwienie dostępu do usług mieszkańcom poprzez podłączenie do szerokopasmowego internetu wszystkich placówek także filii wiejskich oraz wydłużenie czasu pracy tychże.
 
Elżbieta Smoczyk
Biblioteka Publiczna w Barlinku

Program Rozwoju Bibliotek jest długofalowym i nowatorskim przedsięwzięciem o ogólnopolskim zasięgu. Ma pomóc bibliotekom w małych miejscowościach przekształcić się w centra wiedzy i aktywności lokalnej. Dzięki nowoczesnym narzędziom informacyjno-komunikacyjnym biblioteki będą mogły przyczynić się do zmniejszenia wykluczenia cyfrowego i dać mieszkańcom małych miejscowości lepsze możliwości włączania się w życie gospodarcze i społeczne.

REKLAMA

Zaplanowany na pięć lat program dysponuje grantem w wysokości 28 milionów dolarów, przekazanym Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przez Fundację Billa i Melindy Gates. Fundusze zostaną przeznaczone na: szkolenia bibliotekarek i bibliotekarzy, wsparcie teleinformatyczne bibliotek, wzmacnianie całego systemu bibliotecznego oraz pakiet działań informacyjnych i promocyjnych. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, utworzoną przed rokiem przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Image

Program Rozwoju Bibliotek wspierają m.in.: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Instytutem Książki, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Urząd Komunikacji Elektronicznej, marszałkowie i wojewodowie, Związek Gmin Wiejskich RP, Biblioteka Narodowa, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Gazeta Wyborcza, Grupa onet.pl.
 
Więcej o programie na: biblioteki.org

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.