BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Obwodnica dla Barlinka

13 sierpnia br. Zygmunt Siarkiewicz - Burmistrz Barlinka spotkał się z dyrekcją Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie oraz przedstawicielem Marszałka woj. zachodniopomorskiego w sprawie porozumienia dotyczącego remontu drogi nr 156 z Wiewiórek do Barlinka oraz ul. Stodolnej. Uzgodniono, że inwestycja rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończy w 2011.

projekt koncepcyjny

Będzie kosztowała ok. 24 mln złotych, z czego udział Gminy Barlinek wyniesie 5,7 mln zł a ok. 12 mln będzie pochodziło ze środków unijnych.

Image
Foto: UM Barlinek 

Dyrektor ZZDW przedstawił harmonogram realizacji tego zadania. Obiecał także, że do końca 2012 roku zostanie wykonana obwodnica dla naszego miasta. Przyjęliśmy tę informację z lekkim niedowierzaniem, cieszymy się jednak, że Pan Dyrektor ręczył słowem honoru i na dowód tego, że sprawę traktuje priorytetowo przyjął zakład z Burmistrzem Barlinka, że słowa dotrzyma. Zakład ten zapewne wpłynie mobilizująco na Zarząd Dróg Wojewódzkich  i za 3 lata będziemy mogli pochwalić się nową obwodnicą śródmieścia.

REKLAMA

Trzecią pozytywną wiadomością jest zakres w jakim obwodnica śródmiejska będzie realizowana. W jej projekcie jak również w projekcie drogi nr 156 uwzględniono między innymi ścieżki rowerowe oraz przebudowę kanalizacji deszczowej.

Image
Plan zagospodarowania przestrzennego okolicy ulicy 31 Stycznia -  pobierz

Kosztorys prac opiewa na kwotę 24 milionów złotych, a udział gminy w projekcie wyniesie 25%. Rzeczywista wartość inwestycji będzie znana dopiero po rozstrzygnięciu przetargu lecz środki muszą być zawczasu przewidziane w budżecie gminnym. 

Opracowano na podstawie materiałów otrzymanych z UM Barlinek.

Image
Projekt koncepcyjny obwodnicy śródmieścia - pobierz

Przyczytaj także: Mieszkańcy Barlinka chcą pilnie budowy obwodnicy >>

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.