niedziela 4 grudnia 2022r.   imieniny: Barbara, Biernat, Piotr

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Spowalniacz na ulicy Zielnej
Ulicą Zielną wielu mieszkańców Górnego Tarasu dojeżdża do pracy w firmach Barlinek Inwestycje lub Caparo Bomet. W momencie jakiegokolwiek utrudnienia w ruchu na głównej ulicy miasta, służy do jej objechania. Dlatego ruch na niej jest spory. I jak się okazuje, na nic zdają się ustawione przy niej znaki, ograniczające prędkość do 40 kilometrów na godzinę. – Mieszkam na tej ulicy już kilka lat – opowiada jej mieszkaniec.

– Obserwuję, co wyrabiają niektórzy jeżdżący po niej samochodami, kierowcy. Za nic mają znaki ograniczające prędkość. Swoimi nisko zawieszonymi „spychaczami”, znacznie przekraczają tutaj prędkość. A przecież po ulicy tej poruszają się m.in. dzieciaki, które idą do szkół na Górnym Tarasie. Chodzą ludzie starsi. Zarówno jedni i drudzy muszą przez nią przechodzić. Dlatego też uważam, że mimo znaków ograniczających prędkość, powinno się tam zainstalować spowalniacze ruchu. – Być może one ostudzą zapały niektórych kierowców – podkreśla nasz rozmówca.

Image

Zapewnia zarazem, że w tej sprawie wystąpi do odpowiednich urzędników w magistracie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, to taki spowalniacz i znaki o nim informujące, sam zakupi. Bo, według niego, bezpieczeństwo tam mieszkających jest najważniejsze.

REKLAMA

PS.
Z tematem spowalniaczy, spotykałem się już kilkakrotnie. Jednym z tłumaczeń urzędników, żeby ich nie instalować, było tłumaczenie, że jak są znaki to niech je policja egzekwuje. Dopiero jak dochodziło do jakiegokolwiek zdarzenia drogowego, takie spowalniacze instalowano. A ulica Zielna jest rzeczywiście niebezpieczna. Wyjazd na nią od ulicy Ogrodowej, w kierunku Tunelowej, to jazda na wyczucie. Bo jadące od wspomnianej Tunelowej samochody, wyjeżdżają zza zakrętu. Dlatego wiedząc, że portal Barlinek24.pl, barlineccy urzędnicy odwiedzają, czekamy na odpowiedź w tej sprawie.
js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.