niedziela 4 grudnia 2022r.   imieniny: Barbara, Biernat, Piotr

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Ruszy przebudowa drogi
Zmiany będą kosztować 22 miliony złotych. Pod koniec października ruszy przebudowa drogi z Wiewiórek do Barlinka. Rozjeżdżona przez samochody ciężarowe, stwarza ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich poruszających się po niej.

Kilka lat temu wykonano remont drogi od Lipian do Wiewiórek. Niestety dalsze prace wstrzymano. Tymczasem jeżdżące tędy samochody ciężarowe ze żwirem, na budowę trasy S3 sprawiły, że ten odcinek to raczej ser szwajcarski, niż droga. Głębokie dziury, rozjeżdżone pobocza to normalny tu widok. Oprócz doraźnego łatania dziur, drogowcy ustawili wielkie tablice informujące o zagrożeniach.

REKLAMA

Jest jednak szansa, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, że jeszcze w tym roku ruszą na tu prace, które w efekcie dadzą drogę z prawdziwego zdarzenia. – Odcinek od Wiewiórek do Barlinka, rzeczywiście wygląda fatalnie – przyznaje Bogdan Krawczyk, dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. – Dobrze, że ruch samochodów ciężarowych, który do tego doprowadził, praktycznie się skończył. Teraz można spokojnie rozpocząć remont.

Image

Według zapewnień drogowców, potrwa on do 2011 roku. Kosztować będzie około 22 mln zł. Około 6 mln zł da gmina Barlinek. Jeszcze w tym miesiącu ogłoszony zostanie przetarg, który wyłoni wykonawcę robót. Ruszą one pod koniec października. W ich efekcie, powstanie droga od wspomnianych Wiewiórek, do skrzyżowania ulic, 31 Stycznia z Gorzowską i Niepodległości, w Barlinku. Wykonana zostanie m.in. kanalizacja sanitarna i deszczowa. Dzięki tym pracom na pewno odetchną z ulgą także mieszkańcy ulicy Stodolnej, którym po opadach deszczu woda zalewa piwnice.
js

Źródło: gs24.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.