niedziela 4 grudnia 2022r.   imieniny: Barbara, Biernat, Piotr

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Zakończenie turnieju
Dnia 20 września na plaży miejskiej spotkali się siatkarze by po raz ostatni w tym roku rozegrać turniej w piłce siatkowej plażowej. Przy pięknej słonecznej pogodzie, amatorzy zmagań na piachu rywalizowali o okazały puchar ufundowany przez dyrektora zakładu „Klaus Borne”.

fotorelacja

Do turnieju przystąpiło dziewięć par, które rywalizowały ze sobą w systemie „brazylijskim” (po dwóch porażkach zespół odpada). Głównym sędzią spotkań był znany w mieście popularyzator siatkówki Jacek Bracki. Od samego początku ton rywalizacji nadawała para „Ruru Paszczu” (K. Dupla, P. Jaźwiński), która z łatwością pokonywała kolejnych rywali w grach eliminacyjnych. Niespodziewanie dobrze radziła sobie para z Karska o oryginalnej nazwie „Najprzewykancelariowerowani” (M. Pękacz, S. Kanabaj), która dotarła do finału imprezy. W półfinale M. Pękacz, S. Kanabaj pokonali faworyzowaną ekipę, zwycięzców Gand Prix Barlinka 2009 „Dzikie Kury” (A. Kokociński, M. Palczyński) 21 - 14.

REKLAMA

W drugim półfinale „Ruru Paszczu” stosunkowo łatwo ograli „J.S. Barlinek” (S. Kalota, J. Bednarek) 21 – 14. Przegrani meczów półfinałowych spotkali się ze sobą w meczu o trzecie miejsce, gdzie para Kalota, Bednarek pokonała parę Kokociński, Palczyński 21 – 16. W meczu finałowym „Ruru Paszczu” przy dopingu publiczności, która zawsze głośno wspiera grę tej pary, pokonali zdecydowanie  „Najprzewykancelariowerowanych” 21 – 12. Po zakończeniu turnieju uroczystego wręczenia nagród i pucharów dokonała przedstawicielka firmy Klaus Borne pani Joanna Krowicka.

Image

Głównym organizatorem tego turnieju byli Barlineccy Sympatycy Piłki Siatkowej, którzy pragną serdecznie podziękować kierownictwu firmy Klaus Borne za ufundowanie pamiątkowego pucharu, statuetek oraz nagród rzeczowych, a w szczególności pani Joannie Krowickiej za okazaną pomoc i wsparcie przy realizacji tej imprezy.

Podziękowania również należą się państwu Gracjanie Maciejczak i Krzysztofowi Chwiesiukowi za udostępnienie boiska do gry oraz ufundowanie „małego jasnego” po zakończeniu turnieju dla jego uczestników.

Image

Tym samym zakończono zmagania w siatkówce plażowej w roku 2009.  Barlineccy Sympatycy Piłki Siatkowej już teraz zapraszają do uczestnictwa w VII edycji Grand Prix Barlinka 2010  w tej odmianie siatkówki.

J. Bednarek

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.