Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Posiłki dla każdego
W ubiegłym roku szkolnym, dzięki Ośrodkowi Pomocy Społecznej, z obiadów w szkołach skorzystało około 500 uczniów. W tym ma być podobnie. Do tego dojdą darmowe owoce i warzywa.
Kilka dni temu rozpoczął się nowy rok szkolny. Wraz z nim ruszyły szkolne stołówki. Od pierwszych dni, wydają obiady praktycznie dla wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich.

– Wystarczy do nas przyjść i zgłosić chęć zapisania dziecka na obiady – wyjaśnia zastępca kierownika OPS Henryka Zarębska. – Jeżeli osoba taka spełnia kilka wymogów, obiady w szkole dla dziecka będą za darmo. Jednym z kryteriów jest dochód na osobę w rodzinie. Nie może on przekroczyć 526 zł. Jednak jak zapewniają w OPS, jeżeli dochód będzie większy, dziecko ma także duże szanse na darmowy posiłek. Zapłaci za niego także opieka społeczna, tylko z innej puli pieniędzy.

REKLAMA

– O darmowy obiad, mogą wystąpić także dyrektorzy szkól – dodaje pani kierownik. – Wystarczy, że do list uczniów przygotowanych przez naszą placówkę, dopiszą osoby, które według nich z takiej pomocy powinny skorzystać. Jest to dodatkowe 10 procent uczniów. Warto podkreślić, że ze swojej strony staramy się, żeby z posiłku korzystało każde dziecko dojeżdżające do szkoły. – Tak dzieje się już od kilku lat. Oprócz obiadów, już od października do szkól trafią darmowe warzywa, owoce i soki. – Zapotrzebowanie na nie, złożyli wszyscy dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy Barlinek – zapewnia kierownik referatu oświaty barlineckiego magistratu, Zdzisław Kik. – Owoce, warzywa i soki trafią do szkół w ramach programu „Owoce w szkołach”. – Pierwsi uczniowie skorzystają z tego już od 19. października.

Image

Zadowoleni z takiego obrotu sprawy są rodzice uczniów. – Już w roku ubiegłym, korzystałam z obiadów finansowanych przez OPS - mówi pani Maria, mama ucznia klasy trzeciej jednej z barlineckich szkół podstawowych. – To dla mnie ogromna pomoc. Tym bardziej, że mam jeszcze dwie córki. One też z takich obiadów korzystają. Przyznam szczerze, że wstydziłam się pójść do OPS i o coś takiego poprosić. Jednak przemogłam wstyd, bo dzieci są tutaj najważniejsze. – Teraz swojej decyzji nie żałuję. Od nas pani Maria dowiedziała się o owocach i warzywach w szkole. – Jeżeli dojdzie do realizacji tego pomysłu, to tylko przyklasnąć. Szczególnie, że moja córka uwielbia soki owocowe. – Na pewno będzie z nich korzystać.
Jacek Słomka
źródło: Głos Szczeciński

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież