Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Pomoc dla bezdomnych
Około 30 osób bezdomnych żyje w gminie Barlinek. W momencie nadejścia mrozów, mogą liczyć na pomoc Ośrodka Pomocy Społecznej i policji. Jednak są też tacy, którzy takiej pomocy odmawiają. - Jak co roku, ustaliliśmy gdzie osoby bezdomne przebywają – informuje kierownik OPS Alina Sznabowicz.

– Kilka z nich udało nam się umieścić w schroniskach. Jednak tam trzeba przestrzegać pewnych zasad. Główną jest zakaz picia alkoholu. Dlatego, nie wszyscy chcą tam iść. Wolą przebywać w altankach na działkach, w piwnicach, starych opuszczonych budynkach lub u osób z marginesu społecznego. – Wszędzie tam, gdzie nikt im nie zabroni pić alkoholu. Ci, którzy zimę postanowili przetrwać w ten właśnie sposób, mają zapewnioną przez OPS ciepłą odzież. Mogą przyjść na ciepłą zupę.

REKLAMA

W godzinach wieczornych, będzie dla nich ciepła herbata i chleb. Dla tych, którzy będą chcieli z niego skorzystać, swoje podwoje otwiera Klub Abstynenta. Także tam można będzie spędzić kilka godzin. – To nie dla mnie – mówi starszy mężczyzna, który wybierał dla siebie ubrania z magazynu OPS. – Są dobrzy ludzie, którzy bezdomnego przechowają jakiś czas. Za nic nie pojadę do schroniska. Dałem się na to nabrać tylko raz i po dwóch dniach uciekłem. Za duży rygor. A ja lubię wolność. Dlatego, wybiorę sobie coś ciepłego i jakoś zimę przeżyję. Trochę w piwnicach, trochę u znajomych na działkach. – Zresztą, co to u nas jest za zima?

 

Image

Na takie m.in. osoby, baczną uwagę zwracać będą barlineccy policjanci. – Mamy wykaz takich osób – mówi kierownik referatu prewencji, Jerzy Symela. – Staramy się też ustalić, gdzie przebywają. W czasie mrozów, patrole będą zwracać baczną uwagę na miejsca, w których bezdomni mogą przebywać. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, będą oni zabierani na jedną lub dwie noce, do specjalnie dla nich przygotowanej noclegowni. W drastycznych wypadkach, do szpitala. Chociaż zdarza się, że mimo sporego mrozu, odmawiają pomocy. - W takich przypadkach, jeżeli może skończyć się to dla takiej osoby tragicznie, policjanci zabierają ją na siłę.
js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież