Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 13 kwietnia 2024r.   imieniny: Jan, Małgorzata, Przemysław

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Piękno Ukryte - 2009
08. stycznia o godz. 18.00 w Muzeum Regionalnym w Barlinku odbył się wernisaż XVI Ogólnopolskiego Pleneru Ceramiczno - Malarskiego “Piękno Ukryte - Barlinek 2009”. Przybyłych gości przywitała Wiesława Skierska. Kilka słów na temat pleneru i jego uczestników powiedział Dariusz Przewięźlikowski.

O niebywałych i niepowtarzalnych emocjach związanych z tworzeniem, szczególnie prac ceramicznych, kwieciście (jak zawsze) opowiedziała Pani Romana Kaszczyc. Pan Jan Klimaniec przypomniał zgromadzonym postać niedawno zmarłego, znanego i szanowanego człowieka kultury i nauczyciela, Pana Jurka Kalisty.

Wystawie prac plenerowych (ceramika i malarstwo) towarzyszyła wystawa fotografii Kim Schlingmann – studentki o egzotycznej urodzie. Wraz z koleżanką, również studentką, pochodzą z Niemiec i obecnie studiują Pedagogikę Społeczną na PWSZ w Gorzowie. Wspólnie zrealizowały projekt o nazwie „ Żywa Ziemia”, mający na celu wypełnienie sztuki treścią życia. Dziewczęta chciały pokazać, że sztuka ciągle jest wokół nas – nawet „przed drzwiami”.

REKLAMA

Podczas oglądania prac z przyjemnością można było posłuchać utworów granych na saksofonie przez Kasię Wyderską.

Końcowa część wernisażu to dla wielu miłe chwile związane z loterią prac artystów, uczestników letniego pleneru. Największą wartość emocjonalną dla mieszkańców Barlinka budzą zawsze prace Pani Romany Kaszczyc, a jedną z nich można było wygrać w loterii. Szczęście dopisało Panu Grzegorzowi Przybylskiemu - gratulujemy!

Pan Dariusz Przewięźlikowski, pełniący podczas loterii rolę „Sierotki Marysi” szczęśliwie wylosował numer losu należący do Redakcji Portalu www.Barlinek24.pl. Tym samym otrzymaliśmy obraz autorstwa Marii Bieńkowskiej-Kopczyńskiej podpisującej się pseudonimem artystycznym „Pestka”, namalowany podczas letniego pleneru malarskiego w Barlinku. Obraz przedstawiający bukiet kwiatów w wazonie, przekazany został przez Portal www.Barlinek24.pl na rzecz WOŚP.

UWAGA!
Obraz będzie licytowany podczas barlineckiego XVIII FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – 10 STYCZNIA O GODZINIE 17.00

Image

Autorka jest znaną krakowską artystką. Dyplom ASP w Krakowie na Wydziale Grafiki uzyskała w 1980 r. Za swoje prace otrzymała nagrodę Ministerstwa Kultury i Sztuki. Swoją twórczość prezentowała na ponad 40 wystawach indywidualnych i 100 zbiorowych.

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież