niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Teraz nie zamarznie
Temat wywołany listem naszego czytelnika wywołał dyskusję w środowisku kierowców, sprzedawców paliw i mechaników samochodowych. Jakość towarów weryfikują konsumenci lub serwisy naprawcze, które po ilości usterek są w stanie wystawić ocenę danemu producentowi. Jakość oleju napędowego sprzedawanego na barlineckich stacjach paliw najlepiej weryfikują właśnie okoliczne warsztaty samochodowe, które przy dużych mrozach notują wzrost usług związanych z jakością paliwa.

Na przyszły tydzień synoptycy zapowiadają kolejne obniżenie temperatury, która może nocą spadać do -18 stopni Celsjusza. Jak jest z zapowiedziami synoptyków wszyscy wiemy – temperatura raz jest wyższa, a raz niższa od przewidywanej, przewidujemy więc kolejne kłopoty z uruchomieniem pojazdów.

 

REKLAMA

 

Post Scriptum do listu naszego czytelnika do Redakcji niech będzie informacja, że trudno dostępne paliwo tzw. arktyczne (temperatura blokowania zimnego filtra -32ºC) jest już w Barlinku. Od stacji paliw AD*REM otrzymaliśmy informację (pdf), że obecnie sprzedawany olej napędowy spełnia z naddatkiem Polską Normę PN-EN 590.2002, która wymaga, by paliwo w okresie zimowym, tj. od 15.XI. do 28.II., miało temperaturę blokady zimnego filtra nie wyższą, niż -20 ºC.

Jak widać, właściciele stacji z chwilą zaistnienia takiej możliwości kupują nawet droższe paliwo aby klienci mieli mniej problemów ze zmrożonymi pojazdami. Zachęcamy do naśladowania inne barlineckie stacje paliw.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież