BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Skrzyżowanie Ogrodowa - 1 Maja
Nawiązując do ogłoszonego przez Urząd Miejski w Barlinku przetargu "Na przebudowę skrzyżowania ulicy 1 Maja z ulicą Ogrodową”, o którym portal Barlinek24 informował przed tygodniem, pragniemy przekazać kilka informacji, które pozwolą wyjaśnić przesłanki podjęcia tego zadania.

Gmina Barlinek złożyła wniosek i uzyskała zapewnienie dofinansowania z Budżetu Państwa w wysokości ok. 35% z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008- 2011 na realizację przebudowy ul. Fabrycznej na odcinku wzdłuż torów kolejowych (które jest głównym zadaniem w tym projekcie), wraz przebudową skrzyżowania ulic 1 Maja  z ul.Ogrodową.  Łączny koszt tych zadań szacujemy na ok. 800.000 zł.

REKLAMA

Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru projektów w tym programie, który najprawdopodobniej mógł zdecydować o przyznaniu nam dofinansowania był wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz współpraca w tym zakresie z Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Podczas konsultacji i uzgodnień z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, informacji płynących od policji i mieszkańców miasta, uzgodniliśmy potrzebę poprawy bezpieczeństwa pieszych, jak również kierujących pojazdami na skrzyżowaniu - ulicy 1Maja (drogi wojewódzkiej nr 151) z ulicą Ogrodową i Mickiewicza. Zgłaszane zagrożenia i problemy dotyczyły licznych przypadków kolizji i niebezpiecznych zdarzeń, w tym potrąceń pieszych przy wyjeździe z ulicy Ogrodowej na 1 Maja i zlokalizowanych tam przejściach dla pieszych. Dużym problemem w ruchu wymagającym rozwiązania są również utrudnienia i zagrożenia dla kierujących w miejscu zjazdu z ulicy 1 Maja w ulicę Ogrodową oraz wyjeżdżających również w tym miejscu z ulicy Mickiewicza.

Podstawowymi elementami nowego zagospodarowania, które powinno poprawić opisywane powyżej problemy będą:
- poszerzenie jezdni ulicy 1 Maja i wprowadzenie dodatkowego pasa ruchu dla skręcających w lewo od strony miasta w ul. Ogrodową,
- likwidacja dotychczasowego wyjazdu z ulicy Ogrodowej. Po poszerzeniu jezdni i wprowadzeniu dodatkowych dwóch pasów ruchu usytuowany on zostanie wraz z wjazdem z ulicy 1 Maja w ulicę Ogrodową,
- wprowadzenie nakazu skrętu w prawo przy wyjeździe z ul. Mickiewicza na 1Maja.

Należy jednocześnie poinformować, że równolegle prowadzimy uzgodnienia z właścicielem firmy „Mini Bus” dotyczące zmiany lokalizacji dotychczasowego przystanku. Analizowana jest np. lokalizacja na parkingu sklepu NETTO i wyjazdem przez tylną bramę bezpośrednio na ul. Ogrodową lub na ul. Dworcowej.

Image
pobierz (jpg) - 1.4MB

Opisana powyżej zmiana zagospodarowania i organizacji ruchu na tym jednym z ważniejszych skrzyżowań w mieście wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierujących pojazdami, a wiążące się z tym pewne uciążliwości będą tym samym uzasadnione.

Dodatkowo informujemy, iż inwestycja dotycząca przebudowy ul. Fabrycznej rozpocznie się (w zależności warunków pogodowych) być może już w najbliższych tygodniach. Wybrany już został wykonawca robót oraz nadzór budowlany, a ich zakończenie powinno nastąpić do września b.r..

W załączeniu przedkładam projekt zagospodarowania opisanej powyżej przebudowy i organizacji ruchu skrzyżowania ul.1 Maja z ulicą Ogrodową

Sporządził:
Janusz Zubyk
Urząd Miejski w Barlinku

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.