Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Listy do redakcji
Rok temu, w czerwcu, odwiedziła nas wymiana młodzieży ze Szwecji. Już wtedy zauważyłem ich niechęć do Polaków. Gdy przechodziliśmy koło nieodnowionego budynku dało się słyszeć pod nosem komentarze typu: "oh, fuck.". Gdy wrócili do siebie, do kraju na popularnym serwisie pojawiły się ich zdjęcia z wymiany. Kilka zdjęć było z Barlinka.

Niestety żadne z nich nie było pozytywne a komentarze pod nimi bardzo niegrzeczne:
"jag är rolig" - To śmieszne
"alt så jävlar så fattigt" -to więc tak biedni, dranie
" synd om dem! sen var vi nog inte i en av de finare städerna precis! Men det blev en chock för oss! Jag började tjuta i bussen, haha!" - Żal mi ich. To chyba nie byliśmy w tym jednym z lepszych miast. Ale to był szok dla nas. Popłakałam się w autobusie. Haha.
"haha, kul Ronya" -haha, nieźle Ronya.
"trodde aldrig jag skulle kunna säga något så hemskt. polen" -Nigdy nie myślałam, że mogę powiedzieć coś tak okropnego, Polak>
i inne...

Uważam, że władze Barlinka nawet kosztem jakieś dużej imprezy powinny coś zrobić z budynkami szpecącymi nasze miasto. Mamy być wizytówką Polski, Europy a jak na razie w oczach obcokrajowców jesteśmy biedni. Odnowa przydałaby się kilku blokom mieszkalnym na stodolnej i koło ronda pierwszorzędnie.

REKLAMA

Myślę, że dobrym pomysłem byłyby dopłaty dla ludzi, których nie stać na odnowienie domku, a który szpeci nasze miasto stojąc przy głównej ulicy. Trzeba szybko podjąc kroki. Niedługo kolejne wymiany i co? Nowe ośmieszające zdjęcia na facebook'u?

Internauta
[Imię i nazwisko do wiadomości redakcji]

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież