Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

×

Uwaga

The was a problem converting the source image.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/aaaktualnosci3/mostkowo3/

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
60 lat OSP w Mostkowie

Ochotnicza Straż Pożarna w Mostkowie powstała w 1950 roku. Jej założycielami byli Józef Serweta, Ignacy Madziak i pan Fraszek. Wtedy w jej skład wchodzili: Michał Bąk, Józef Serweta, Ignacy Madziak, Franciszek Łodyga, Stanisław Faliński, oraz panowie Fraszek i Nawrocki.

 

Pierwsza remiza stała w miejscu, gdzie obecnie stoi krzyż. Wybudowano ją z pruskiego muru. Na jej wyposażeniu znalazła się pompa, zwana sikawką, która podarowana została z Myśliborza. Do pierwszego pożaru, strażacy udali się w 1957 roku. Paliła się stodoła przy posesji Stefaniaków. W miarę rozbudowy wsi, remiza stawała się dla strażaków za mała. Wybudowano więc nową. Pierwszym samochodem w jednostce, był star 660.

REKLAMA

W 2000 roku, ochotnicy z Mostkowa otrzymują sztandar. Dzisiaj prezesem strażaków jest Roman Wilk. Naczelnikiem Tadeusz Sobczak, sekretarzem Krystian Orzechowski, skarbnikiem Bronisław Jarząbek, gospodarzem Marcin Czapik. Zrzesza 27 członków czynnych. Z okazji rocznicy do Mostkowa przybyli m.in.: członek oddziału zarządu wojewódzkiego, druh Tadeusz Nowak. Sekretarz oddziału powiatowego OSP RP, druh Krzysztof Andrzejak. Prezes zarządu powiatowego OSP RP, druh Zygmunt Siarkiewicz. Zastępca komendanta powiatowego PSP, Artur Woroch. Był starosta myśliborski Andrzej Potyra. Radni Rady Miasta, z wiceprzewodniczącymi na czele, Mariuszem Maciejewskim i Janem Janasem. Strażacy z Mostkowa i sąsiednich miejscowości. Uczniowie miejscowej szkoły.

W trakcie uroczystości, strażackimi odznaczeniami, wyróżniono najlepszych z nich. Życzono druhom dalszych lat owocnej działalności. Osobne życzenia złożono na ręce obecnego prezesa Romana Wilka. Po części oficjalnej, strażacy zaprezentowali się w akcji ratowniczej. Wzbudziła ona ogromne zainteresowanie, szczególnie wśród młodszych mieszkańców wioski. Następnie wszyscy spotkali się w murach Szkoły Podstawowej. Uroczystość mogła dojść do skutku dzięki sponsorom. Byli wśród nich: Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku, Tadeusz Przybyłek, Marianna i Stanisław Grabowscy, Magdalena i Tomasz Jóźwiak, Barbara i Tadeusz Niewiadomscy, firma GOMETAL, Mariusz Maciejewski.
Js

{gallery}aaaktualnosci3/mostkowo3/{/gallery}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież