Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Szpital w Barlinku
Od kilku dni mieszkańcy Barlinka zaniepokojeni są sygnałami o możliwości zlikwidowania w ich szpitalu jednego oddziału. W powiecie myśliborskim działają dwa szpitale powiatowe, w Barlinku i Dębnie. Oba mają długi. Próbują je redukować i jednocześnie inwestować. Kilka tygodni temu, kosztem prawie 4 mln zł, w Dębnie wyremontowano blok operacyjny.

Wtedy też pojawiła się pogłoska, o możliwości likwidacji oddziału chirurgicznego w barlineckim szpitalu. Mówi się o tym w mieście i na stronach internetowych Barlinka. 

Nabijanie w butelkę

- Słyszałem o czymś takim - zapewnia Jerzy Kamiński. - Nie wiem czy to prawda. Ale gdyby tak się stało, byłoby to ogromnie niesprawiedliwe. To nabijanie ludzi w butelkę.

Oburzenie Kamińskiego bierze się m.in. stąd, że jeszcze nie tak dawno wiele osób złożyło się na remont tego oddziału. Właściciele miejscowych firm dali materiały budowlane i zapewnili ludzi do pracy.

- Dlatego mam nadzieję - mówi Kamiński - że to tylko plotka. Nie rozumiem jednak, dlaczego karetki pogotowia wożą ofiary wypadków do szpitala w Pyrzycach, a nie do nas, do Barlinka. I to z miejsca, gdzie do obu tych placówek jest tyle samo kilometrów.

Brak ortopedii

Zdziwiony takimi pogłoskami jest dyrektor barlineckiego szpitala Ryszard Mitek.

- Nie wiem skąd się one biorą - mówi. - Likwidacja oddziału byłaby pomysłem nieracjonalnym. Taka decyzja przyniosłaby więcej szkód niż pożytku. A to, że karetki wożą rannych do Pyrzyc wynika stąd, że niektóre przypadki wymagają leczenia na ortopedii. Barlinek jej nie ma.

Krzysztof Anczykowski, ordynator barlineckiej chirurgii dodaje: - Pracuję tu od czternastu lat. Co pewien czas pojawiają się takie pogłoski. Nie wiem skąd się biorą, ale na pewno nie pomagają nam w pracy.

Fama niesie

- Rozważamy możliwość połączenia obu szpitali - mówi Andrzej Potyra, starosta myśliborski. - Ale nikt nie myśli o likwidacji któregoś z ich oddziałów.

Jednak o możliwości zamknięcia chirurgii można usłyszeć nie tylko w Barlinku.

- Rok czekałam na wykonanie zabiegu w Zdunowie i się nie doczekałam - mówi szczecinianka Ewa Rucka. - W końcu polecono mi szpital w Barlinku. Radzono jednak, żebym udała się tam jak najszybciej, bo chirurgia może ulec likwidacji. Mam jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Źródło: www.gs24.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież