Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
XVIII Barlineckie Lato Teatralne
Barlineckie Lato Teatralne obchodzić będzie w tym roku 18 urodziny. Ta inicjatywa corocznie przygotowywana i realizowana jest w ścisłej współpracy z młodzieżą z Teatru Wiatrak, działającym od 29 lat przy Barlineckim Ośrodku Kultury. W bieżącym roku bohaterem imprezy będzie WIDZ, który dla nas jest najważniejszy, a którego w pewnych teatralnych (i nie tylko) kręgach próbuje się ignorować albo traktować jak istotę o nikłych potrzebach intelektualnych.

Podczas wszystkich działań projektu uczestnicy dbać będą o widza, tworzyć teatralne akcje z myślą o nim, jak i będą podejmować, podczas zajęć, problem społeczny „widz teatralny”. Wszystkie spektakle BLT „Po Drodze”, koncerty, happeningi, zajęcia warsztatowe odbywać się będą w miejscach dostępnych oraz tam gdzie spotkać się nie trudno. Plenerowe Lato wkracza w powszednie życie miasta, wykorzystuje do tego skwery, parki, ulice i miejskie kawiarnie. Spektakle, koncerty, warsztaty nastawione są na integrację środowisk. Przedstawiają zabawę, poezję, marzenia i problemy bezpośrednio dotyczące codzienności.  

VIII Barlineckie Lato Teatralne - program

Poniedziałek 16.08.2010
Spotkanie integracyjne uczestników Festiwalu Wtorek 17.08.2010
Park „Delta Młynówki” 10.00-13.00 warsztaty teatralne z Arturem Gotzem
Rynek 19.00 Oficjalne otwarcie Barlineckiego Lata Teatralnego i plenerowe odtańczenie poloneza z mieszkańcami Barlinka  

Skwer Pensjonatu Pod Łabędziem - 20.00 Teatr Poezji Wiatrak i Przyjaciele z Barlinka „Ballada o srebrnej rybce” Hotel Barlinek21.30 Recital Artura Gotza z Krakowa „Obiekt seksualny” - wstęp 10 zł (bilety do nabycia w CIT i Muzeum) Środa 18.08.2010
park „Delta Młynówki”    10.00 - 13.00 Warsztaty teatralne z Arturem Gotzem
Muzeum Regionalne     15.00 - 17.00 Warsztaty decoupage
ul. Lipowa k/Urzędu       20.00 Monodram Adama Snarskiego z Ustrzyk „Fiksum Dyrdum”
ul. Kościelna                    21.00 Teatr Formy – Scena Pantomimy z Wrocławia „Sąsiad - telenowela 
                                                      pantomimiczna”
Pub Tawerna                   22.30 Koncert grupy Marry No Wane z Goleniowa - wstęp wolny

REKLAMA

Czwartek 19.08.2010
Park „Delta Młynówki”    10.00 - 13.00 Warsztaty teatralne z Arturem Gotzem
Muzeum Regionalne     15.00 - 17.00 Warsztaty malowania na szkle
Rynek                                21.00 Teatr Formy Parra z Ustrzyk „Bies - czadzkie opowieści”
Ogrody Hotelu Alma       22.00 Kwartet Jorgi z Poznania „Janosik 21” 
                                                       (niemy film z 1921 roku z muzyką na żywo) 
                                                       wstęp 5 zł (bilety do nabycia w CIT i Muzeum) Piątek 20.08.2010
Park „Delta Młynówki”     10.00 - 13.00 Warsztaty teatralne z Arturem Gotzem
                                             20.00 Teatr Formy Parra z Ustrzyk „Róża czy kolec”
                                             21.00 Teatr Poezji Wiatrak z Barlinka „Ubi leones”
Pensjonat                           22.00 Koncert bluesowy Teatru Wielkie Koło z Będzina 
Pod Łabędziem                          „Mantratrans” -wstęp wolny 
Sobota 21.08.2010
Park „Delta Młynówki”    10.00 - 13.00 Warsztaty teatralne z Arturem Gotzem
                                           18.00 Teatr Wielkie Koło z Będzina „Magiczna Trupa Robinsona Bluesa”
                                           19.00 Widowisko finałowe uczestników warsztatów teatralnych
                                           19.30 Oficjalne zakończenie BLT i plenerowe odtańczenie poloneza
                                                       z mieszkańcami Barlinka
Rynek                                21.00 Polski Teatr Eugeniusza Ławreńczuka w Moskwie „Workshop”
Pensjonat                          23.00 Recital Dagny Cibory z Ustrzyk - wstęp wolny
Pod Łabędziem             

W tym roku wspierają nas:
Teatr KANA, medialnie - TVP Szczecin, TVB24, VOX Lipiany, Puls Barlinka, Echo Barlinka, Barlinek24, eBarlinek, Kurier Szczeciński. Gmina Barlinek, Starostwo Powiatowe w Myśliborzu, WATEX, GBS Bank, Klaus Borne Fabryka Drzwi, Alma Hotel & Spa, Pensjonat pod Łabędziem.

Image

Projekt dofinansowany przez Fundację Współpracy Polsko - Niemiecką /Gefrdöert aus Mitteln der Stiftung für deutche-polnische Zusammenarbeit.Projekt pt: XVIII Barlineckie Lato Teatralne - "Po Drodze" . Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalno - Turystyczno - Sportowe "PEGAZ" .      

XVII Barlineckie Lato Teatralne >>> 
XVI Barlineckie Lato Teatralne >>> 
XV Barlineckie Lato Teatralne >>>   

Image

Artur Gotz „OBIEKT SEKSUALNY” - recital piosenki kabaretowej. Zespół muzyczny w składzie: LENA MINKACZ – piano, JOANNA MIZERA-ZALEJSKA – altówka, skrzypce, śpiew, SEBASTIAN ZIOMEK – instrumenty perkusyjne, śpiew.

Posłuchasz piosenek podarowanych artyście przez kompozytora Zygmunta Koniecznego i Dariusza Rzontkowskiego, który napisał kabaretowe i absurdalne teksty. Poza tym usłyszysz piosenki Marka Michalaka, Jerzego Satanowskiego, Wojciecha Waglewskiego, Jana Wołka, Michała Zabłockiego i jeszcze kilka innych… Z każdą piosenką i tekstem zostaniesz wciągnięty do zmysłowej, przepełnionej erotyzmem gry, podczas której poczujesz smak prawdziwych kobiet, które podobno są jak pierogi i dowiesz się jak reagują mężczyźni, gdy podchodzą do dziewczyny ze styropianu… Namiętnie kogoś pocałuj i przyjdź na pełen absurdu i dobrego humoru „Obiekt seksualny”, który zniewoli Cię i obezwładni ekspresyjnym wykonaniem i wielobarwnymi interpretacjami, które wciągną Cię do zabawy…

Skoncentrowany przede wszystkim na damsko-męskich relacjach recital okazał się prawdziwym hitem i powalił na kolana oglądających. Gotz przenosił widzów w coraz to inne, zaskakująco zmienne klimaty - od lirycznych i sentymentalnych po naturalistyczne, ukazujące daleką od różowej rzeczywistość. Nie zabrakło humoru, satyry i groteski. Gazeta Krakowska

***

Warsztaty teatralne kończące się spektaklem plenerowym – prowadzący: ARTUR GOTZ – urodzony w Krakowie aktor, absolwent PWST im. L.Solskiego w Krakowie – Wydziały Zamiejscowe we Wrocławiu (2006 r.). Występuje na scenie od jedenastego roku życia, obecnie związany z Teatrem „Kamienica” Emiliana Kamińskiego w Warszawie, Teatrem Współczesnym w Warszawie, Teatrem The Imagination w Londynie i Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Debiutował w krakowskiej Piwnicy pod Baranami, w której rozpoczął współpracę z kompozytorem Zygmuntem Koniecznym. Współpracował ze Studiem 68 of theatre arts London w Gdyni pod patronatem Sean'a Connery. Laureat Międzynarodowej Nagrody Konsula Generalnego Republiki Czeskiej. Zagrał kilka ról filmowych m.in. seminarzystę Jurija Nogę w filmie Karol - człowiek, który został papieżem (reż. G.Battiato) oraz Reportera Dzikowskiego w Wielkich ucieczkach. Oficjalna strona aktora: arturgotz.pl

***

" K w a r t e t  J o r g i "  powstał w 1982 roku i gra muzykę folkowo-etniczną; ich źródłem jest Europa. Nazwa zespołu pochodzi od poznańskiego flecisty z XVI w. Tomasza Jorgi. Od momentu powstania zespół tworzą:
• Maciej Rychły - flety, bębny
• Waldemar Rychły – gitara
 Obecnie współpracujący muzycy:
• Andrzej Brych - trąbka
• Janusz Brych - saksofon
• Bartosz Bryła; Tomasz Dolezich - skrzypce
• Ryszard Bazarnik; Radosław Nowakowski - bębny

Image

Dotychczasowa dzialalność:
Setki koncertów w Polsce. Koncerty indywidualne i udział w festiwalach - w Niemczech, Francji, Anglii, Czechach, Słowacji, Szwecji, Kanadzie, w Wenezueli. Kilka sezonów koncertów propagujących muzykę w szkołach w ramach projektu "Pro Sinfonika". Warsztaty twórcze organizowane m innymi przez Ośrodek Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu. Współpraca z teatrami (tworzenie muzyki): Teatry w Gnieźnie, Legnicy, Wałbrzychu, "Kana" w Szczecinie, „Lalki” w Warszawie; „Animacji” w Poznaniu;  Witkacego w Zakopanem; "Wierszalin", "Gardzienice". Wykorzystanie muzyki w filmach polskich i zagranicznych oraz w nagraniach radiowych. Filmy telewizyjne o zespole. Muzyka i instrumentarium wykorzystane były w filmach zrealizowanych przez studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej.
www.jorgi.serpent.pl 

***

„Janosik 21“ – pierwszy film o losach Janosika, słynnego zbójnika, obecnego w słowackiej i polskiej sztuce ludowej. Juraj Janosik (1688-1713) w historycznym przekazie to uczestnik antyhabsburgskiego powstania, legendarny przywódca niepokornych chłopów w górach Mala Fatra na Słowacji. Ten pierwszy długometrażowy słowacki film zrealizowała w zadziwiająco profesjonalny sposób ekipa … debiutantów. Reżyser i jego brat Daniel, to słowaccy emigranci, wynalazcy, właściciele fabryki produkującej sprzęt filmowy w USA. Premiera Janosika odbyła się w 1921 roku. Później film zaginął. Odnalazł się w 1970 roku w …garażu w Chicago. W 1975 roku został zrekonstruowany, a w 1995, jeszcze za życia reżysera, wpisany na prestiżową listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Polski Teatr w Moskwie – w 2004 roku w stolicy Rosji został zarejestrowany oficjalnie Polski Teatr. Wcześniej  Teatr nie był jednostką prawną, chociaż prowadził swą działalność dość aktywnie. Również w 2004 roku teatr odznaczony został złotym medalem na ogólnorosyjskiej wystawie „Scena Rosji – 2004” oraz otrzymał dyplom, jako najmłodszy teatr w Rosji. Polski Teatr w Moskwie Eugeniusz Ławreńczuka, będąc jedyną zawodową polskojęzyczną placówką teatralną poza granicami kraju, stanowczo przeciwstawia się jakimkolwiek formatom polonijnym.

„Workshop” – czyli kuchnia aktorska – otwarta forma teatralna, podczas której aktorzy wykonują ciekawe i interesujące ćwiczenia aktorskie, japoński trening, tańce, pantomimę i inne formy teatralne od śpiewu operowego po break-dance, stepowanie i performance. Trening aktorski Polskiego Teatru w Moskwie jest autorską metodą, wypracowaną przez założyciela i dyrektora Teatru Eugeniusza Ławreńczuka, sprawdzoną podczas przygotowań spektakli, licznych międzynarodowych festiwalach i służącą podstawą programu edukacyjnego Szkoły Aktorstwa i Reżyserii, która została założona przez Eugeniusz Ławreńczuka w roku 2007 w Moskwie i istnieje przy International Theater Centem i Polskim Teatrze w Moskwie. W Workshopie biorą udział aktorzy Polskiego Teatru w Moskwie i uczniowie Szkoły Aktorstwa I Reżyserii. Workshop prowadzi reżyser Eugeniusz Ławreńczuk
Źróło: ptwm.ru

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież