niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Co wy macie na głowie?
Najlepiej jest powiedzieć, co za oszołom, co wy macie na głowie. Najlepiej jest obrazić, zbesztać, wykrzyczeć coś - może popisać się chcą? Najłatwiej tak! Mało kto podejdzie i zapyta - "co cię skłoniło do takiej fryzury?", "jak to się robi", "nie boisz się, że otoczenie cię zbananuje".

Image mp3

Trzeba pamiętać, że dready to tylko fryzura, takie same włosy jakie ma każdy (dopiero w procesie dojrzewania, supły i kołtuny zbijają, po paru miesiącach stają się jednością, nie widać włosów). Istnieje wiele plotek (beznadziejnych zresztą). Dredy robi się na cukier, na piwo, włosy same się tak skręcają - Najgłupszą teoria brzmi : " Ta fryzura robi się z brudu, wystarczy się nie myć i gotowe! " - gotowy to masz syf, smród i bród na głowie.

{jgmp3 file:=[dredy.mp3]}

Otóż dredy robi się z CZYSTYCH, PACHNĄCYCH, WYSUSZONYCH WŁOSÓW. Włosy dzielimy na kwadraciki- tak aby na głowie każdy dred miał swoje miejsce, aby nie plątało sie przy dokręcaniu. Pierwszym etapem jest dobre tapirowanie (machamy grzebieniem w stronę przeciwną jak się czesze), natapirowane włosy kręcimy rękoma formułując włosy w "dreada", skudłacone włosy poddajemy obróbce ręcznej - najczęstszą metodą jest metoda  szydełkowa - osoby początkujące nie radzą sobie z szydełkiem. Urządzenie łamie się, zostaje wyginane, robi rany na palcach, odciski to normalka! Szydełkiem zbijamy włosy tak aby nasz dred był prosty, jak najmocniej zbity. Ostatnim etapem jest końcówka - końcówki mogą być stożkowate, płaskie i  pędzelkowate. Wszystko zależy od ingerencji dreadmaker i osoby, która będzie je nosiła.

{jgxgal folder:=[images/stories/aktualnosci/dredy/] cols:=[3]}

Teraz jak masz juz wymarzoną fryzurę zaczynasz się obawiać: - co powiedzą koledzy, znajomy czy przyjaciele. Co będzie w szkole.. ( mnie przesadzono z pierwszej do ostatniej ławki), co będzie jak wyjdę po zakupy, przejdę się po mieście. Pewne są krzywe spojrzenia, szepty za plecami, czasem powytykają palcami. Więksi "cwaniacy" siedzący w grupach będą krzyczeć coś typu... "do domu brudasie" ,  "co za debil" . W grupie raźniej!! Po czasie spotkasz się z nim w cztery oczy -  przeprosi, spuści głowę, w oczy nawet nie popatrzy. Rożnie się działo.

{jgxgal folder:=[images/stories/aktualnosci/dredy1/] cols:=[2]}

Czasami pokrzywili się, popatrzyli z dziwną mina, nieczęsto pluli - zdarzało się. Fajnie się biega z myślą - ucieknie czy złapią mnie i będę musiał zbierać zęby na chodniku - kolegę złapali.

Każdy mówi, że jest tolerancyjny. Jak spytamy czy jesteś tolerancyjny, usłyszymy odpowiedz - TAK jestem! A jak zapytamy czy Polacy są tolerancyjni, usłyszymy - no nie wiem , nie do końca. A kim Ty jesteś ?

Daniel Powązka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież