Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 3 marca 2024r.   imieniny: Hieronim, Maryna, Wierzchosława

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Zimowa spychologia
Od kilkunastu godzin nie pada śnieg. Mimo tego są w mieście miejsca, które z ogromną trudnością pokonują barlinianie. Ulica Szosowa. Tylko cześć chodników na niej jest odśnieżonych (przy prywatnych posesjach). 

Tam gdzie odśnieżać powinny służy starosty (ulica powiatowa), śniegu po kolana. Ludzie chodzą po oblodzonej jezdni, bo innej możliwości nie ma. Samochody ledwo hamują na jej skrzyżowaniu z ul. 31 Stycznia. I tak jest, co rocznie. Może ktoś wytłumaczy, dlaczego nie można podpisać umowy z miastem na odśnieżenie tych chodników. Tym bardziej, że traktor z pługiem bardzo często po nich jeździ. Tyle tylko, że pług ma podniesiony. Apropo pługów. Zastanawiam się, dlaczego częstym widokiem jest jadąca piaskarka, z podniesionym pługiem? I to na ulicach miejskich.

REKLAMA

Osobiście widziałem, jak w ten sposób pokonywała ulicę Tunelową, Podgórną i osiedlowe uliczki na Przemysłowej. Uliczki osiedlowe. Kolejna paranoja. Spółdzielnia odgarnia swoje, inni zarządcy swoje. Fadroma jeżdżąca po Przemysłowej, zostawiła 15 metrów zasypanej śniegiem drogi, bo to nie jej. Przykładów można by mnożyć. Jest to niestety typowa zimowa spychologia. To nie nasze, tamto nie nasze. Tyle tylko, że jest to jedno miasto i jego mieszkańcy chcieliby po jego ulicach poruszać się w miarę bezpiecznie.   
Js

Wiadomość od internauty
Dotyczy stanu ul. Szosowej. Wczoraj (16. grudnia), po godz. 15. doszło na niej do zdarzenia drogowego. Zderzyły się tam trzy samochody. Jeden z nich zatrzymał się na skrzyżowaniu z ul. Szosa do Lipian. Jadące za nim nie wyhamowały i uderzyły jeden w drugiego. Kto jest temu winien?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież