Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Co słychać w Gimnazjum Nr 2?
Ciekawe lekcje w "Koperniku". W Gimnazjum Nr 2 (Górny Taras) dobiega końca realizacja projektów. Od września w zespołach dwu lub trzyosobowych uczniowie opracowywali temat z wybranego przedmiotu (matematyka, geografia, biologia, chemia, fizyka).

Nadszedł czas, żeby przedstawić, wyświetlić, zademonstrować lub wykonać doświadczenie, czyli zaprezentować publicznie efekty kilkutygodniowej, zespołowej pracy.

Zdjęcia nie oddają emocji zespołu przy wykonywaniu doświadczenia: „uda się czy nie…’’ i tremy przed kolegami i koleżankami. Obejrzałam bardzo interesujące prezentacje, które odpowiadały na pytania: dlaczego samolot lata, co to jest światłowód, jak wyznaczyć środek ciężkości, co ciekawego jest w Rychnowie, co to jest cykloida, jaka jest masa naszej szkoły, jak można wyznaczyć kierunek północny, jak zbudowana jest piłka do nogi, która piłka rzucona z drugiego piętra odbije się wyżej, co to jest fraktal i wstęga Mobiusa, jak powstają złudzenia optyczne, skąd biorą się kolory.

 

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane w Tygodniu Nauk w maju.

REKLAMA

Konkurs wiedzy o Barlinku dla najmłodszych
 
14 grudnia odbył się, jak co roku, konkurs wiedzy o Barlinku, w którym wzięły udział dwuosobowe zespoły z przedszkoli, szkół podstawowych, Domu Dziecka i Bratka. Konkurs został zorganizowany przez stowarzyszenie Forum Inicjatyw Oświatowych, a gościny i pomocy w przeprowadzeniu konkursu udzieliło Gimnazjum Nr 2.

Dzieci rozpoznawały obiekty na zdjęciach, układały puzzle i rozsypanki słowne, rysowały pomnik i odpowiadały na pytania. Rodzice i opiekunowie przy kawie kibicowali swoim pociechom.

Wszystkie zespoły wykazały się wiedzą i sprytem. Najwięcej punktów nazbierała drużyna Przedszkola Miejskiego Nr 2. Uczestnicy otrzymali nagrody i ładne dyplomy.

Giede 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież