Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Zmienić czy nie?
Zjeżdżając z Górnego tarasu, w kierunku miasta, kierowcy musza pokonać skrzyżowanie ulic Kombatantów i Fabrycznej. Na ulicy Kombatantów (w pobliżu skrzyżowania), stoi znak ostrzegawczy, ustąp pierwszeństwa przejazdu. Samochody jadące z góry muszą przepuścić te, które w danym momencie jadą ulicą Fabryczną.

 

O zmianę organizacji ruchu na wspomnianym skrzyżowaniu, wnioskował na ostatniej sesji Rady Miejskiej, radny Mariusz Maciejewski. – Na jednej z sesji temat ten już poruszałem, i odniosłem wrażenie, że znalazł on poparcie u pana burmistrza i komendanta policji. – Ale do tej pory nic się nie dzieje, dlatego chcę go sformalizować na piśmie. Wnioskuje o to, aby ulica Kombatantów, która teraz jest jedną z ważniejszych ulic w Barlinku, miała pierwszeństwo nad ulicą Fabryczną. Z ulicy Fabrycznej wyjeżdża jeden samochód na godzinę, a z Kombatantów jest ich nieporównywalnie więcej. Dlatego nie widzę sensu i logiki, aby jadące samochody z góry, hamowały i zatrzymywały się w oczekiwaniu, czy coś nadjedzie z Fabrycznej – podkreślał Maciejewski.

REKLAMA

Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz, odpowiadał. – Formalnie ustawianiem znaków zajmuje się starosta. – Na nasz wniosek. Moja opinia jest taka, że nie powinniśmy tego zmieniać. Aczkolwiek wystąpiłem do komendanta policji o opinie i do starosty, jak oni to widzą. Uważam, że takie zwolnienie ruchu, poprawia bezpieczeństwo. Jadąc z góry wiedząc, że włączamy się do innej drogi, musimy zwolnić. Zwolnienie ruchu powoduje, ze zachowujemy właściwy pas ruchu. Dzięki temu poprawia się bezpieczeństwo. - Ja bym to zostawił, ale być może będą inne opinie i wtedy ponownie to rozważymy.
Js

Tyle na ten temat na sesji Rady Miejskiej. Mamy nadzieje, że za naszym pośrednictwem na ten temat wypowiedzą się ci, którzy wspomniane ulice pokonują na co dzień. Zmienić, czy zostawić obowiązujące na dzień dzisiejszy zasady ruchu tam panujące? 

Image

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież