BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 29 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Michalina

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Dom Dziecka w Barlinku
Po wymianie okien w całym budynku i modernizacji kotłowni przyszedł czas na remont łazienek i budowę aneksów kuchennych. Dom Dziecka w Barlinku utrzymywany jest z pieniędzy powiatowych i wojewódzkich. Starostwo przeznaczyło na tegoroczne remonty Domu Dziecka
135 tys. zł.

Drugie tyle dołoży urząd województwa zachodniopomorskiego. Za te pieniądze przeprowadzony zostanie gruntowny remont trzech łazienek oraz utworzone zostaną trzy aneksy kuchenne wraz z wyposażeniem. - Marzy mi się remont kuchni głównej, ale mając aneksy kuchenne, możemy poczekać, bo już będziemy mieli gdzie przyrządzać z dziećmi śniadania i kolacje. To przecież element wychowania i przygotowania naszych podopiecznych do dorosłego życia - mówi dyrektorka placówki Dorota Bartosiewicz.

W ubiegłym roku w Domu Dziecka przeprowadzono inwestycje na kwotę 206 tys. zł. Wymieniono wszystkie okna. Jest nowy piec i zmodernizowana kotłownia. Urząd wojewódzki dał 140 tys. zł, starostwo 58 tys. Reszta kwoty pochodziła ze środków własnych placówki. - Są to pieniądze pozyskiwane przez nas od sponsorów, zgromadzone na odrębnym rachunku dochodów własnych. Ze wszystkich wydawanych z tego konta środków finansowych rozliczamy się z darczyńcami co do grosza - dodaje główna księgowa Domu Dziecka Irena Kurzawska.

Z pomocy otrzymanej od tzw. ludzi dobrego serca zmieniono część podłóg. Z początkiem nowego roku szkolnego dzieci mogły liczyć na wyposażenie tornistrów. Teraz kiedy zbliża się jesień, a później nadejdzie zima wszystkim wychowankom potrzebne będzie obuwie i ciepłe okrycie. Potrzeb jest dużo, ale patrząc na dotychczasową operatywność szefowej Domu Dziecka i na ludzi, dla których los sierot nie jest obojętny, można być pewnym, że wszystkie potrzeby będą zrealizowane.

Kierująca Domem Dziecka dyrektorka ma także nadzieję, że przebywające w nim dzieci są zadowolone z warunków w jakich przyszło im mieszkać. - Wszyscy staramy się, żeby przebywającym tu dzieciom choć w małym stopniu dać namiastkę prawdziwego domu - mówi Dorota Bartosiewicz.

W placówce przebywa 30 podopiecznych. Zajmują się nimi wychowacy, pedagodzy, psycholodzy. Dzieci uczęszczają do barlineckich szkół. W placówce mogą przebywać do ukończenia pełnoletności. Wielu wychowanków barlineckiego Domu Dziecka już się usamodzielniło i wiedzie spokojny żywot normalnej, pełnej i kochającej się rodziny.

Niektórzy z wychowanków podjęli studia na wyższych uczelniach. Największą radością dla pedagogów pracujących w Domu Dziecka jest to, że wielu wychowanków w dalszym ciągu utrzymuje kontakt ze „swoim Domem”. - Odwiedzają nas przed świętami, chwalą się swoimi dziećmi. To dla nas bardzo miłe. To także nagroda za naszą pracę i potwierdzenie, że to co robimy ma sens i jest potrzebne, choć oczywiście walałabym, żeby żadne dziecko nie musiało trafiać do Domu Dziecka - mówi Dorota Bartosiewicz. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony: www.domdziecka.barlinek.biz.pl

Tomasz Graś

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.