Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
BIMEXOWE nowości
W Centrum Handlowym BIMEX widać wiele zmian. Zmienia się układ sklepu, wystrój, asortyment… Poruszyliśmy ten temat w rozmowie z Panem Jerzym Bitlem, właścicielem Bimex-u.
Red.: Kieruje Pan najbardziej rozpoznawalnym i lubianym sklepem w gminie. Skąd bierze się jego popularność?

JB.: Bimex jest wciąż dostosowywany do potrzeb mieszkańców – myślę tu zarówno o asortymencie jak i o wyglądzie i estetyce. Dodatkowo staramy się robić drobne przetasowania w położeniu towarów aby te częściej poszukiwane przez klientów były „w zasięgu ręki”. Przykładowo w odpowiedzi na zapotrzebowanie na wędliny bez dodatku konserwantów chemicznych otworzyliśmy własną produkcję. Wyroby „made in Bimex” cieszą się dużą popularnością. Mamy stałych klientów przyjeżdżających specjalnie z Gorzowa czy Choszczna po pieczoną szynkę, karkówkę, roladę, a nawet smalec. Od dłuższego czasu stale rośnie popularność przekąsek śniadaniowych - produkowanych na wydzielonym stoisku piekarniczym bułkach zapiekanych z czosnkiem i ziołami, szynką, serem, pieczarkami, kebabem itp.  Ostatnio notujemy też rosnącą sprzedaż kanapek domowych, które coraz częściej kupują młodzi ludzie zamiast energetycznych batonów i chipsów.

REKLAMA

Red.: Zmiany wyglądu sklepu to Pański pomysł? JB.: Nie kryję, że miałem kilka pomysłów, które udało mi się zrealizować. Tak było np. z graffiti na czołowej ścianie zewnętrznej, które wykonał Tomasz Cichos z Barlinka. Dzięki dużej elastyczności, która odróżnia nas od sklepów sieciowych, inwestujemy tam, gdzie widać potrzeby klientów. W ciągu ostatniego roku udało się zakupić nowoczesne regały sklepowe i wagi,  powiększyliśmy dział z napojami, a stoisko cukiernicze jest obecnie rozbudowywane. Przy stoisku z sałatkami powstaje tzw. „wyspa chłodnicza” z makaronami, które jako produkty łatwo przyswajalne przez organizm cieszą się w Europie coraz większą popularnością, zastępując w wielu przypadkach ziemniaki.

Image
Foto: Marek Kupczyński

Red.: Widać też zmiany w sklepie nocnym. JB.: Dziś nie ma już zapotrzebowania na obsługę nocną, więc następuje naturalna ewolucja w kierunku sklepu z dużym wyborem alkoholi, a szczególnie win. Poszerzamy ofertę o znane trunki z najlepszych winnic europejskich i światowych. Zmiana kultury zachowania się przy stole powoduje wzrost spożycia dobrej jakości alkoholi, szczególnie win i likierów. Staramy się więc zaspokoić oczekiwania klientów. Red.: Jaki będzie kolejny hit rynkowy przygotowany przez BIMEX? JB.: Konsekwentnie idziemy w kierunku żywności niskoprzetworzonej, a więc własnej produkcji. Klient kupując taki produkt ma gwarancję, że nie konsumuje chemii wyglądającej tylko jak smaczne jedzenie. Zależy nam również na stworzeniu alternatywy dla fast-foodów, czyli zestawów obiadowych szybkich w przygotowaniu i jednocześnie smacznych. Na półkach sklepu oraz w naszej gazetce reklamowej zamieściliśmy już informacje o tych nowościach. Red.: Można prosić o więcej konkretów? JB.: Pod nazwą „Zestaw obiadowy” kryje się po prostu posiłek złożony z kilku składników, umieszczony w opakowaniu hermetycznie zamkniętym, przeznaczony do podgrzania w kuchence mikrofalowej lub piekarniku. Mamy już przygotowanych kilkanaście różnych zestawów, które w zależności od podniebienia klientów będziemy modyfikować. Do wyboru są potrawy mięsne i rybne plus ziemniaki, ryż, kasza gryczana, makaron, kopytka oraz wiele surówek i sosów. Zestawy są przygotowywane na tackach, które spełniają najostrzejsze normy zdrowotne i są przeznaczone do używania w piekarnikach i mikrofalówkach. Wśród mieszkańców zachodniej Europy takie posiłki są bardzo popularne – łatwo je zabrać na piknik, do pracy lub zastosować jako zimowy posiłek regeneracyjny. W kilku miejscach widziałem nawet samoobsługowe automaty do ich sprzedaży, oczywiście z możliwością podgrzania w mikrofalówce.

Image
Aktualna oferta >>>

Red.: Jedzenie gotowane za pomocą mikrofal nie każdemu smakuje… JB.: Kuchenki mikrofalowe są niezwykle popularne ponieważ są niezastąpione do szybkiego podgrzania potrawy. Takie też ich zastosowanie proponujemy w przypadku „Zestawów obiadowych”. Pamiętajmy również o możliwości użycia piekarnika, co jest jednak znacznie bardziej uciążliwe.
Red.: A co z opakowaniem – tacka jest podobna do butelki PET, czyli będzie się rozkładała setki lat.
JB.: Tacki Take-Away PP firmy „Duni” już obecnie są produkowane głównie z surowców naturalnych, a w przyszłości spodziewane jest przejście na tacki całkowicie biodegradowalne. Nie wiem jeszcze kiedy to nastąpi, ale wiem, że badania w tym kierunku są robione. Red.: Może zmienimy trochę temat. Nawiązując do marketu wielkopowierzchniowego, który powstał w sąsiedztwie, chciałem zapytać o dalsze losy Centrum Handlowego BIMEX? Pojawiły się plotki o zmianie właściciela? JB.: Lokalny właściciel płaci podatki lokalnie, a pamiętajmy, że około 50% podatków wraca do miejsca powstania w postaci różnych subwencji gminnych, oświatowych itp. Czuję się trochę wewnętrznie odpowiedzialny za moje miejsce zamieszkania, więc jeżeli nie wystąpią jakieś specjalne okoliczności będę się starał prowadzić firmę jak dotychczas. Dbamy o klientów BIMEX-u i oni są nam wierni. Mam nadzieję, że przynajmniej część osób odwiedzających BIMEX rozumuje podobnie do mnie.

Image

Red.: Plany na najbliższe dni? JB.: W najbliższe dwie soboty (2 i 9 kwietnia) planujemy na terenie sklepu degustację „Zestawów obiadowych”. Każdy klient będzie mógł spróbować wybranych dań i być może przekonać się o ich wysokiej jakości. Mam nadzieję, że ich smak przypadnie klientom do gustu. Porcje będą oczywiście odpowiednio mniejsze. Poza tym czeka dużo spraw związanych z przygotowaniem do sezonu Ośrodka „Janowo”, który warto odwiedzić z kijkami o każdej porze roku. Red.: Dziękuję za rozmowę.
MK

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież