niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Wizyta Marszałka w Barlinku
Podczas wizyty władz samorządu terytorialnego województwa zachodniopomorskiego w powiecie myśliborskim, dla nas mieszkańców Barlinka największe znaczenie miała kwestia obwodnicy. Temat ten wałkowano wielokrotnie nigdy jednak nie zbliżył się do realizacji. Głównym problemem były pieniądze.

Koszt obwodnicy to w przybliżeniu około 30 milionów złotych. Nie ma więc co liczyć na to, że wybudujemy je z własnych środków. Nie pozwala na to zadłużenie gminy, które nadal jest dość wysokie. Jedyna szansa to pomoc z zewnątrz. I właśnie teraz ta szansa wydaje się bliska realizacji. W latach 2007 – 2013 Polska ma otrzymać z UE pomoc finansową w wysokości ponad 60 miliardów euro. Część z tych pieniędzy przeznaczona jest na pomoc w budowie infrastruktury drogowej. I te pieniądze mogą trafić do Barlinka.

Podczas konferencji z Marszałkiem i Przewodniczącym Sejmiku, pan Michał Łuczak wyraził swoje  przekonanie, że jest to bardzo realne i to w niedługiej perspektywie. Sporządzany jest właśnie Wieloletni Program Inwestycyjny na lata 2007 – 2010 i jeżeli uda się w nim umieścić zapis o obwodnicy, to w roku 2011 możemy myśleć o jej zaistnieniu. Jest jednak kilka problemów.(...) Więcej w najnowszym numerze "Echa Barlinka" na str. 19

ImagePonadto w numerze:
- Tegoroczne dożynki w Mostkowie i Rychnowie
- Zakończenie lata
- Wizyta Marszałka w Barlinku
- Co z Młynem Papiernia?
- Wizyta na Westerplatte
i wiele innych ciekawych rzeczy.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież