niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Nadanie imienia PG2
Dnia 11.09.2007 r odbyły się uroczystości związane z nadaniem imienia Publicznemu Gimnazjum nr 2 w Barlinku. Przy tej okazji świętowano też nadchodzący Dzień Nauczyciela. Patronem PG 2 został jeden z najwybitniejszych Polaków - Mikołaj Kopernik.

 

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.15 Mszą Św. w kościele Mariackim w Barlinku. Gościem honorowym był arcybiskup Marian Przykucki, który poświęcił i pobłogosławił nowy sztandar. Na mszy były obecne delegacje z pocztami sztandarowymi ze wszystkich szkół w Gminie Barlinek.

Po mszy uczestnicy udali się do Sali widowiskowej BOK, gdzie uroczyście przekazano sztandar uczniom PG2 oraz odbyło się ślubowanie. W części oficjalnej wręczono też nagrody pracownikom oświaty, a w artystycznej uczniowie pokazali przedstawienie tematycznie związane z osobą nowego patrona szkoły.

REKLAMA

Następnie uczestnicy uroczystości autobusem udali się do szkoły. Na szkolnym dziedzińcu odbył się apel i odsłonięcie nowej tablicy Publicznego Gimnazjum nr.2 im. Mikołaja Kopernika w Barlinku. Po apelu nastąpiło uroczyste otwarcie izby patrona oraz poczęstunek dla uczniów i obiad dla gości i nauczycieli.  

{jgxgal folder:=[images/stories/aktualnosci/kopernik/] cols:=[4]}

Foto: uczniowie III klas 2 Gimnazjum w Barlinku Kamil Mielcarek i Kuba Plewa

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież