Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 4 marca 2024r.   imieniny: Arkadiusz, Kazimierz, Wacław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Biblioteka w Płonnie

Zaproszenie do biblioteki w Płonnie przyjęła pisarka barlinecka - Jola Karasińska. Spotkanie odbyło się w czwartek 10 listopada i było od dawna wyczekiwane przez dzieci. W przygotowanej na tę okazję sali powitały panią Jolę recytując wierszyki z książeczki "Jak kropelki".

 

Następnie młody, lokalny poeta zaprezentował swój utwór związany z wizytą pisarki. Dla pani Joli była to bardzo miła niespodzianka, ponieważ pierwszy raz słyszała swoje wiersze deklamowane przez dzieci. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej, prawie domowej atmosferze. Autorka opowiadała o swojej twórczości, szczególnie tej dziecięcej, mówiła, co inspiruje ją do pisania, z czego czerpie wenę twórczą. Pani Jola czytała swoje wierszyki pozwalając potem dzieciom uruchomić wyobraźnię i tworzyć dalszy ciąg utworów. Dzieciakom sprawiło to mnóstwo frajdy.

REKLAMA

Wszystkie dzieci otrzymały od pisarki zakładki do książek z wierszami jej autorstwa, a pani bibliotekarka rozdała im notatniki, w których p. Jola złożyła autograf z pięknymi życzeniami. Znalazła również czas na rozmowę z dorosłymi uczestnikami spotkania, którzy interesują się jej twórczością. Wspomniała o wydanym ostatnio tomiku poezji pt. "Skrawek nieba". Dziękując za miłe spotkanie, dzieci wraz z panią bibliotekarką, podarowały pani Joli pamiątkowe zdjęcie i wykonane własnoręcznie laurki.

Serdeczne podziękowania należą się pani Lucynie Kosyl za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników spotkania.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież