Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Stowarzyszenie MÓJ DOM
Pani Tereso zajmuje się Pani nie tylko ceramiką i malarstwem. Od niedawna Pani czas pochłania Stowarzyszenie „Mój dom”. Co to za stowarzyszenie i jaką funkcję Pani tam pełni?
Stowarzyszenie „Mój Dom” jest stowarzyszeniem opiekuńczo - wychowawczym zawiązanym na rzecz dzieci przebywających w zawodowych rodzinach zastępczych i w pogotowiach rodzinnych. Jestem w tym Stowarzyszeniu prezesem, moim zastępcą jest Marlena Socha.

Jakie osoby skupia Stowarzyszenie „Mój dom”?
Stowarzyszenie skupia głównie osoby prowadzące działalność typu: pogotowia rodzinne i zawodowe rodziny zastępcze, oraz inne osoby zaprzyjaźnione, którym leży na sercu dobro dzieci. Działalność opiekuńcza wiąże się z pokonywaniem różnych problemów, które dotyczą bezpośrednio dzieci i ich sytuacji. Dzieci, które są odbierane rodzicom nie są zdrowymi i normalnymi dziećmi. Osoby prowadzące pogotowia rodzinne odbierają bardzo często dzieci bezpośrednio ze szpitala. Takie dzieci oprócz zaniedbań emocjonalnych potrzebują specjalistycznej opieki lekarskiej. My prowadzimy opiekę od dwóch lat i obserwujemy jakimi drobnymi kroczkami idą postępy w edukacji i w eliminowaniu pewnych zachowań i nawyków. Wszystkim rodzicom zastępczym leży na sercu dobro dzieci, bolesne jest dla nas stereotypowe myślenie społeczeństwa, że robimy to dla pieniędzy. Jest to praca owszem za pieniądze, ale np. nauczyciel w szkole za 18 godzin otrzymuje dużo wyższe wynagrodzenie, a my pracujemy 24 godziny na dobę i bez urlopów. Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie dzieci. Za każdą pomoc z góry dziękujemy. 

REKLAMA

Wiem, że wspólnie z mężem założyła Pani Zawodową Rodzinę Zastępczą. Proszę powiedzieć ile dzieci znalazło właśnie u Państwa swój nowy, kochający dom.
Mamy pod opieką prawną trójkę dzieci, rodzeństwo z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej.

Orientuje się Pani ile takich rodzin jak Państwa jest w gminie Barlinek?
Na terenie Gminy działają dwie placówki, na terenie Powiatu pięć, które są w Stowarzyszeniu, ale są w trakcie tworzenia dwie następne, które myślę również zostaną członkami naszego Stowarzyszenia.

Image

Jak takie rodziny wspiera Państwo?
O wsparciu jest mowa w nowej ustawie, która wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2012 roku.

W jaki sposób można zostać rodziną zastępczą?
Aby zostać zawodową rodziną zastępczą należy zgłosić się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Myśliborzu. Tamtejsi pracownicy wykażą cały spis dokumentów , które należy dostarczyć, a następnie skierują na badania psychologiczne i specjalistyczne szkolenia.

Z Teresą Bartkiewicz
Rozmawiała M.P.

Image

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież