środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

0 1 1 1 1 1
Mamy trenera kadry Polski
W dniach 21-23.10.2011 w odnowionym i spełniającym wymogi prawie wszystkich dyscyplin sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, był miejscem konferencji trenerów lekkiej atletyki  zorganizowanej przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

W  konferencji uczestniczył  trener  Wojciech Szymaniak, który otrzymał nominacje na trenera Kadry Polski Juniorek. Do Kadry Polski Juniorów i Młodzieżowców zakwalifikowało się 4 zawodników Lubusza:
• Furmańska Paulina – Kadra Polski Młodzieżowców; 3000m – 5000m
• Sofia Ennaoui  - Kadra Polski Juniorek;1500m – 3000m
• Patryk Hładuniuk - Kadra Polski Juniorów; 400m
• Piotr Mucha - Kadra Polski Juniorów; 2000m z przeszkodami.

Trener został  również odpowiedzialny za przygotowanie Reprezentacji Polski do Mistrzostw Europy w biegach przełajowych. W miesiącu listopadzie odbyło się 10 dniowe zgrupowanie przygotowujące w Szklarskiej Porębie do biegu eliminacyjnego na 5000m ,który odbył się w Białymstoku wraz z Młodzieżowymi  Mistrzostwami Polski. 26 listopada w stolicy województwa podlaskiego zawodniczki, które zajęły pierwsze sześć miejsc na mecie, zostały zakwalifikowane do Mistrzostw Europy w Velenje w Słowenii. Trzecie miejsce zajęła Paulina Furmańska, tuż za dwoma zawodniczkami Podlasia Białystok i wyjechała na swoją już trzecią imprezę międzynarodową:
• Mistrzostwa Świata w Bydgoszczy w 2010 roku w biegach przełajowych – 85 miejsce,
• Mistrzostwa Europy w Talinie (Estonia) w 2011 roku na 3000m – 10 miejsce
• Mistrzostwa Europy w Velenje (Słowenia) w 2011 roku  w biegach przełajowych – 45 miejsce.

Od 9 do 12 grudnia na Mistrzostwa Europy wyjechała 16 osobowa Reprezentacja Polski składająca się z: