BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 6 października 2022r.   imieniny: Artur, Artus, Bronisław

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Miasto pomoże szpitalowi

Podczas niedawnej sesji Rady Miejskiej, radni podjęli decyzję o pomocy finansowej dla barlineckiego Szpitala Powiatowego. Przez kolejne lata dofinansują szpital kwotą jednego miliona złotych. O wsparcie poprosił dyrektor szpitala, Ryszard Mitek. Planuje on rozbudowę istniejących już obiektów szpitalnych, oraz budowę nowych.

 

 

Całość inwestycji obliczono na około 10 mln złotych. Przy czym potrzeby dofinansowania wynoszą około 4 mln zł. Gmina widzi możliwośc wsparcia szpitala kwotą miliona złotych. Zanim jednak radni zgodzili się na wsparcie, wyrazili swoje pytania i wątpliwości w tej sprawie. – Chciałbym znać w tej sprawie uchwałę Rady Powiatu w tej sprawie – mówił m.in. radny, Paweł Lewczuk. – Powinni oni taką uchwałę podjąć, bo to nie jest nasza jednostka. Jest to jednostka powiatowa. Chciałbym widzieć także umowę z powiatem, w zakresie tej dotacji. Chciałbym widzieć w tej umowie zapisy zwrotu dotacji, gdyby w przyszłości szpital został sprywatyzowany. Nie może być tak, że podatnicy wyłożą pieniądze, a za parę lat spółka będzie z tego czerpała zyski – podkreślał P. Lewczuk.

REKLAMA

Radny Cezary Michalak, przypominając o ostatnich decyzjach myśliborskiej Rady Powiatu, dotyczących likwidacji wielu podległych jej placówek w mieście, chciał wiedzieć, czy barlinecki szpital nie zostanie zlikwidowany? Obecny na sesji wicestarosta Andrzej Potyra, odpowiadał. – Inwestycja zaproponowana przez dyrektora szpitala, jest inwestycją kilkuletnią – Przyłączymy się do niej w latach następnych. Dlatego chcę zapewnić, że szpital istniał, istnieje i będzie istniał. Tym bardziej, ze wykonano tam już wiele prac. - A planowana inwestycja pomoże mu przetrwać następne 100 lat.

Inaczej sprawę widzi radny, Mariusz Maciejewski. – Jeżeli w powiecie będzie panować przekonanie, że to nasza wspólna inwestycja, to ona upadnie – mówił. – To inwestycja powiatu, a gmina chce ją tylko dofinansować. My mamy ją wesprzeć, a prowadzić ma powiat. I tak to ma wyglądać. Proponują, abyście w powiecie traktowali sprawę poważnie. - Bo to jest wasze zadanie. Przypominając wicestaroście, że powiat do niczego się gminie do tej pory nie dołożył, burmistrz Zygmunt Siarkiewicz, stwierdził m.in. – My wypełniamy ciągle swoje obowiązki i dokładamy się do obowiązków powiatowych. – Musimy mieć z państwa strony nie wyrazy sentymentu do szpitala, tylko gwarancje, że publiczne pieniądze z gminy Barlinek, nie zostaną zmarnowane. Bo mamy naprawdę bardzo dużo własnych zadań. Oczekujemy, że nie tylko powiecie o gwarancjach, ale nam je przedstawicie. Jeżeli tej świadomości nie będzie w radzie powiatu, to do końcowego finału nie dojdzie. I tutaj prosimy, aby nas dobrze odczytać. – Nie dzielcie się z nami odpowiedzialnością za szpital – zaapelował burmistrz Siarkiewicz.

Image

Tak przebiegała dyskusja nad tym problemem. Głos zabierał w niej jeszcze dyrektor szpitala, oraz radny rady Powiatu, Ryszard Wiśniak. Miejscy radni widząc konieczność dalszego istnienia szpitala i jego potrzeby finansowe, jednomyślnie zgodzili się na jego dofinansowanie.
Js

Minuta po minucie, co kto powiedział dokładnie w sprawie dofinansowania szpitala,
w relacji filmowej z sesji.

{jgflv file:=[http://www.barlinek.drl.pl/filmy/szpital.flv] width:=[400] height:=[225] autostart:=[false]} 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.