Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Piercing
Piercing  – jedna z popularnych form ozdabiania ciała. Polega na wykonywaniu przekłuć w specyficznych miejscach ciała (np. nosa) i wprowadzaniu w takie miejsca kolczyków wykonanych zwykle (w odróżnieniu od kolczyków tradycyjnie zakładanych do uszu) z tytanu lub stali chirurgicznej, do permanentnego noszenia.

 

Ze względu na radykalny charakter takiego ozdabiania ciała, piercing jest zaliczany do jednej z praktyk tzw. modyfikacji ciała. - Wikipedia o piercing'u

O piercingu, mogę powiedzieć, że kiedyś mi samemu podobało się noszenie kolczyka, miałem jeden w uchu i to wszystko, zdjąłem go jednak po jakimś czasie. Moim zdaniem to jest każdego indywidualna sprawa, jeśli podoba mu się noszenie kolczyków tu czy tam, to dla mnie to nie jest żaden problem w końcu to jego ciało. Dziwią mnie ludzie wytykający palcami ludzi posiadających kolczyki, dla mnie to jest nienormalne i jest kolejnym objawem nietolerancji. Mogę tylko pożałować ludzi którzy patrzą w ten sposób na każdy przejaw indywidualności u człowieka. /Krzysiek Barlinek

Image
Ala Szczecin
Piercing już od dawna jest bardzo popularny w śród młodzieży i nie tylko, jednak czasami przekraczane są granice tzw „dobrego smaku”. Mnie to nie razi, niech każdy sobie robi z własnym ciałem co chce, jednak ludzie starsi różnie reagują na człowieka z toną kolczyków w najdziwniejszych miejscach. Nie mam nic przeciwko piercingowi, sama kiedyś chciałam mieć kolczyki tu i tam, ale jakimś magicznym sposobem mi to przeszło. Zakolczykowani ludzie zapytani dlaczego zdecydowali się na taką formę „ozdobienia” ciała mówią że chcieli wyrazić siebie, własną osobowość itd. Każdy inaczej widzi siebie i inaczej chce wyglądać- to dobrze, świat nie będzie nudny. / Ala Szczecin

REKLAMA
Image
Rooda Koszalin
Uważam, że piercing jest wspaniałą formą wyrażenia siebie, swojej odrębności od reszty szarego społeczeństwa, które często, swoją nietolerancją jeszcze bardziej umacnia w przekonaniach, że zrobienie sobie 'kolca' było dobrym posunięciem. Ja aktualnie posiadam 3 kolce w wardze [labrety] wcześniej miałam również w języku, nosie i w pewnym miejscu koło ucha, którego lokalizację jest mi cięzko określić jednym słowem. Pierwszego kolca zapragnęłam w wieku 15 lat, miał byc to kolczyk w nosie, ale ponieważ gdy poinformowałam o tym tatę ten się nie zgodził, to z buntu nie zrobiłam w nosie tylko w wardze. Tak się zaczęła moja historia z piercingiem. Kolca w nosie zrobiłam sobie dopiero w wieku 19 lat. Drugim przebitym miejscem był język, spontan na woodstocku 'rooda idzie sobie język przebić' i poszłam, zrobiłam i zemdlałam; nie wiem czy od alkoholu czy z emocji, bo o bólu nie było mowy, gdyż język jest miejscem bezbolesnym. pewnego dnia poznałam znanego w kregu zainteresowanych piercera, zaprzyjaźniliśmy się i od tamtej pory moje informacje na tamat piercingu zdecydowanie się uobszerniły. Długo się zastanawiałam jakie kolczyki by mi pasowały, aż pewnego dnia oboje stwierdziliśmy, że mój jeden kolczyk po środku to za mało, ale gdyby dorobic jeszcze 2 to by już było cos. Kocham moje kolczyki, jestem szczęśliwa, że mogę je dumnie nosić na twarzy i  nic nie zmusi mnie do ich wyjęcia - nawet potencjalny pracodawca, cóż, nie ten to będzie inny...  Następnym kolczykiem jaki chcę zrobić będzie ponownie język, gdyż tamten kolec został pewnego dnia wyjęty, a nie mogłam już włożyć. Aha, ludzie, więcej tolerancji, bo my nie różnimy się niczym od was - no, ewentualnie jesteśmy bardziej tolerancyjni. Wy nosicie dresy - my biżuterię. Uszanujcie nasz wybór i nie pokazujcie nas palcami na ulicy. / Rooda Koszalin

 {jgxgal folder:=[images/stories/aktualnosci/piercing/1/] cols:=[4]}

Daniel Powązka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież