Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Oświadczenie
Portal Barlinek24 zamieścił głos Rady Rodziców „Formacji Słońce” w sprawie artykułu mojego autorstwa w lutowym „Echu Barlinka” dotyczącym kwestii związanych z dalszym funkcjonowaniem tej formacji. Szanowna Rada Rodziców zarzuciła mi, że po pierwsze nie jest prawdą moja informacja o sumie którą w tym roku otrzyma formacja na prowadzenie swojej działalności a po drugie, że dokonałem manipulacji porównując kwoty, które otrzymuje „Formacja Słońce” z kwotami którymi muszą się zadowolić inne zespoły z Barlinka.

Dodatkowo stwierdzono, że celowo wprowadzam w błąd swoich czytelników. Oczywiste jest, że chciałbym się ustosunkować do tak poważnych zarzutów. Rada Rodziców twierdzi, że w roku 2012 Starostwo Powiatowe przeznacza na funkcjonowanie Formacji tylko 115 tysięcy złotych. I faktycznie taka kwota jest zapisana w budżecie. Problem tylko w tym, że te pieniądze są przeznaczone na utrzymanie Formacji Słońce do końca roku szkolnego 2011/2012 czyli do 31 sierpnia. Oczywiste, że po tej dacie Formacja nadal będzie funkcjonowała stąd też  pozostałe pieniądze na jej działalność do końca roku 2012 znajdą się w zupełnie innym miejscu a konkretnie w paragrafie o współpracy powiatu myśliborskiego z organizacjami pozarządowymi. Z całą więc odpowiedzialnością potwierdzam, że w roku 2012 Formacja Słońce otrzyma od Starostwa kwotę 150 tysięcy złotych.

REKLAMA

Jeżeli chodzi o drugi zarzut to drodzy rodzice doskonale rozumiem różnicę pomiędzy „utrzymaniem zespołu” a „dofinansowaniem zespołu” to nie zmienia faktu, że według mojej wiedzy  koszty utrzymania Formacji Słońce w roku 2011 były większe od kosztów utrzymania „Feelingu” i „Uśmiechów” łącznie. Jeżeli  Państwo macie inne dane to proszę je przedstawić bo oczywiście mogę się w tej materii  mylić. Nie porównywałem tych dwóch rzeczy po to aby kogoś zdenerwować, chciałem tylko uświadomić czytelnikom, że to nie jest tak, że zostawiamy formację bez żadnej pomocy, porzucając ją na przysłowiową „pastwę losu”. Tylko to było moim celem, przykro mi ,że Państwo inaczej to odebraliście.

Doskonale rozumiem, że specyfika funkcjonowania Formacji i pozostałych zespołów jest zupełnie inna i nie sposób tutaj dokonywać porównywania. To nie oznacza jednak, że to co napisałem mija się z prawdą. Ja tylko stwierdziłem fakt i nie próbowałem go wartościować. Podsumowując nadal podtrzymuje to co napisałem w swoim artykule i jestem przekonany, że  głos Rady Rodziców „Formacji Słonce” jest wynikiem pewnego braku komunikacji pomiędzy nami. Wystarczyło przecież zadzwonić do mnie i w ten sposób uzyskać moje wyjaśnienia. Najbardziej jednak jest mi przykro z tego powodu, że rodzice uznali iż świadomie próbowałem wprowadzić swoich czytelników w błąd. Nie było to nigdy moim zamiarem ani teraz ani w przeszłości a tym bardziej w przyszłości.

Z poważaniem Andrzej Rudnicki

Głos Rady Rodziców "Formacji Słońce" >>

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież