Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Świadomość konsumecka
Ile z tego co masz nie jest tym, co chciałeś mieć, czego oczekiwałeś? Ilu z tych rzeczy nawet nie potrzebujesz, są Ci zbędne. Kupiłeś je? Po co? Powiedz, jak je kupiłeś. Faktem jest, że działa duża dezinformacja. W połączeniu z wszechobecną propagandą jest niebezpieczna. Nawet bardzo.

Image mp3

Tworzy maszyny, które bezmyślnie powtarzają funkcje które im zaprogramowano. Niby jeszcze człowiek choć tak właściwie to chyba nie do końca. Pieprzyć wielkie molochy. Sprzeciw. Stań dumnie i powiedz głośne „nie” nieludzkim zapędom by wpoić Ci konsumpcję, wpoić Ci to, czego potrzebujesz a czego nie potrzebujesz. Boją się. Nienawidzą. Świadomość jest największym dobrem jakie możemy mieć. Świadomość jest potęgą. Potęgą, której to te robactwo się boi, bo ta świadomość może ich zniszczyć. Nie trzeba rewolucji, czołgów ani kamieni, one na nich nie działają. Wytwórz w sobie to, czego będą się bać.

Płynie przekaz. Paweł potrzebuje nowy komputer.
Co zrobi?
Co zrobi?
Co zrobi?
Nie ma co zrobić, hmm... Tak, genialny pomysł! Paweł pójdzie i weźmie pożyczkę! Ekspres, działa, weź, jest twoja, wystarczy tylko dowód. Weź pożyczkę, otwórz swój świat, wszystko nowe, wszystko dobrze, wszystko działa.
Kasi marzy się odnowić kuchnię. Zrealizuje ona swoje marzenie, ale tylko z naszym nowym kredytem. Chodź, weź, jedyne dziesięć lat a nowa kuchnia jest twoja.
Czemu nie zaryzykujesz?
Zaryzykuj! Warto, naprawdę warto.
Konsumpcja, konsumpcja, jeść, jeść.
Nie chcesz? Chcesz, przyznaj się. Chcesz!

REKLAMA

Sąsiad wymienił samochód, zobacz czym podjechał. A patrz na telewizor. Taki płaski, taki wielki, taki... nowy. Taaak. A co, mnie nie stać?! Ja mu dowalę, tak mu stanie, tu. Aż go ściśnie! Kupie lepszy, a co będę odstawał.

Konsumuj, konsumuj, maszeruj. Twój obowiązek. Oddaj życie, sprzedaj duszę. Wszystko za idee które nie są twoje. Ale nurt. Nie możesz się wyłamać. Musisz maszerować. To jest wojna!
Ale o co walczymy...

Czy potrafisz zaryzykować? Postawić wszystko co masz i to, czego nie masz? Pal licho to, co masz, ryzykuj tym, czego nie masz! Pożycz a ryzykuj! Tylko... w imię czego?

Nowości!

Dziesięć punktów. Dziesięć nowych punktów pożyczkowych. Sto pięćdziesiąt nowych ogłoszeń pożyczkodawców. Dwieście ofert banków.

„Potrzebna jest praca, praca, praca”. Nie! To mit. Obalony. Potrzebny jest kredyt. Pieniądze. Papier, tylko papier! Co to za stary zabobon, że niby pracą wytwarza się dobra? Z księgą na stos!

Dwa Podwórka - Od kiełbasy po wczasy
{jgmp3 file:=[dwa_podworka.mp3]}

Potrafisz? Idź, pożycz. Żyj, baw się, szalej, zmieniaj swoje życie. Przecież żyjesz tu, żyjesz teraz, baw się jakby nie było jutra. A później? Przecież później... jak to nie? Dźwigać to brzemię? To później nie jest od nowa? Nikt mnie nie uratuje? A radość, szczęście? Przepada? Jak to?
O matko, pustka!
Jestem sam, nic wokół mnie. „Byłeś głupi, dałeś się omamić, dałeś się wciągnąć, pracowałeś jak system, maszyna, nie potrzebowałeś tego”
Potrzebowałem.
Jak to nie?
Nie potrzebowałem? Wmówili mi? Przecież... To wszystko było fikcją? Napędzeniem koniunktury? Ale wszystko miało być przecież dobrze! I co teraz? Nic? Nie! To się nie może tak skończyć.
Kajdany...
Teraz praca jest konieczna. Jakakolwiek. Gdziekolwiek. Muszę.

Image
Rys. Wojciech Adamiok 

Świadomość? No, miałem świadomość, nie? Przecież świadomie podpisałem.
Nie? Nie ta świadomość? To jaka?
Że niby nie potrzebowałem tego? Nie potrzebowałem tego?!
No przecież potrzebowałem!
Wmówili mi? Tak po prostu wmówili?
A.
Moje życie? Moje? Życie?

(Tss, koniec przekazu. Odbiór!)

Jeszcze parę słów na koniec, zupełnie na poważnie. Luźna forma, momentami ironiczna. Do przemyślenia. Świadomość jest błogosławieństwem. Ponoć im więcej wiesz tym gorzej śpisz. Ale im więcej wiesz tym większa jest twoja świadomość. A im większa jest twoja świadomość tym lepszych wyborów dokonujesz. A one bezpośrednio wpływają na to, jak żyjesz. Nie namawiam, informuję. Nakręca się spirala, wydarzenia można zaobserwować. Ile ogłoszeń o pożyczkach widzisz codziennie? Ile z nowo otwartych lokali to banki?

Seth Knox

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież