BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 31 stycznia 2023r.   imieniny: Cyrus, Marceli, Piotr

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
XXII Sesja Rady Miejskiej

Podczas oststniej - XXII Sesji Rady Miejskiej poruszono wiele problemów naszego miasta. Jak różnorodna jest to tematyka widać po przekroju pytań i wniosków składanych w punkcie "Zapytania i wolne wnioski". Poniżej wnioski oraz w odpowiedzi burmistrza w formie video.

 

- Radny Grzegorz Zieliński zgłosił problem zalewania terenu nowego cmentarza podczas większych opadów i pytał o możliwość odprowadzenia wód deszczowych. - Radny Romuald Romaniuk odniósł się do przeprowadzonej przez Burmistrza kontroli na terenie wsi Rychnów. Złożył on wnioski dotyczące naprawy pozapadanych chodników oraz zapadniętej drogi na osiedlu w Rychnowie, wniosek o wykonanie przeglądu gwarancyjnego drogi oraz wniosek o pisemna informację dotyczącą przebudowy na świetlicę wiejską budynku w Dzikowie. - Radna Elżbieta Kasperkiewicz zwróciła uwagę na coraz większe dziury na głównych ulicach i zaapelowała o ich szybką naprawę. Radna zwróciła też uwagę na duży ruch pieszy między osiedlem GT i szkołą poprzez teren parkingu przy centrum handlowym. Wzdłuż wjazdu brakuje wydzielonego ciągu pieszego, co powoduje duże niebezpieczeństwo ze strony poruszających się pojazdów dla młodzieży i dzieci. W związku z tym złożyła wniosek o uzgodnienie z inwestorem środków zwiększających bezpieczeństwo. - Radna Maria Piotrowska złożyła wniosek o zapewnienie możliwości skorzystania z łazienki osobom pracującym na rynku miejskim podczas imprez, o pomoc zwierzętom oraz ich godne traktowanie i kontrolę rozmnażania.

REKLAMA

- Radny Mariusz Maciejewski złożył dwa wnioski dotyczące publikacji pełnych danych z posiedzeń komisji stałych Rady Miejskiej (wraz z załącznikami wymienionymi w tekście) w BIP oraz o publikację dokumentów opracowywanych przez komisje (np. sprawozdań) z zachowaniem poufności danych, których ochrona wynika z innych przepisów. Radny pytał również o możliwość zlokalizowania przystani dla łodzi z OW Janowo w pobliżu ulicy Jeziornej oraz obecny stan sprawy ograniczenia emisji gazów z HACON-u i zadymienia Górnego Tarasu. - Radny Łukasz Stankiewicz przypomniał, że sprawozdanie Komisji Rewizyjnej zawiera braki formalno-prawne, które zgłaszał na poprzedniej sesji, a dokument nie został poprawiony. Ponadto poinformował, że klub radnych Samorząd Razem wystąpił do Wojewody Zachodniopomorskiego ze skargą na działalność RM oraz wnioskiem o uchylenie uchwały dotyczącej wystąpienia do organów zewnętrznych o kontrolę działalności Burmistrza Barlinka z uwagi na błędy i uchybienia prawne. - Pan Romuald Romaniuk oskarżył Burmistrza o niewłaściwe poczynania względem jego jako przedsiębiorcy i jego rodziny. - Pani Marzena Gębusia zabrała głos w sprawie wymiaru godzin pracy logopedy.

{jgflv file:=[http://barlinek.drl.pl/filmy/romaniuk.flv] width:=[400] height:=[223] autostart:=[false]}  

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.