Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
0 1 1 1 1 1

Spis treści

Image
Hity wideo
Nie ma idealnej recepty na stworzenie klipu wideo, który będą chciały obejrzeć miliony i o którym opowiedzą swoim znajomym. Jednak jeśli taki przepis miałby istnieć, musiałby zalecać trochę humoru (często niezamierzonego), zażenowania, obsceniczności i starej dobrej głupkowatości.

Od rozpowszechnienia się w 2005 roku YouTube'a, stworzono wiele popularnych klipów, jednak niewiele z nich było bardziej popularnych niż wybrane przez nas 20, hm..., klasyków. Od szarżujących graczy po kierownika sklepu spożywczego, który (kierownik, nie sklep) może zmiażdżyć tchawicę siłą umysłu - oto największe internetowe hity wideo.

Taniec Numa Numa
"Taniec Numa Numa" to nagrania chłopaka nazwiskiem Gary Brolsma, który siedzi przed swoim pecetem i wykonuje coś w rodzaju tańca do rumuńskiej piosenki. Klip zadebiutował na jednej ze stron WWW w 2004 roku i w ciągu kilku miesięcy obejrzały go ponad 2 miliony osób. Gdy pojawiły się witryny takie jak YouTube, Brolsmę widziały kolejne miliony osób. Dla wielu z nich, gdy słyszą o internetowym wideo, kojarzy się ono z twarzą Garyego Brolsmy.

Nie ma idealnej recepty na stworzenie klipu wideo, który będą chciały obejrzeć miliony i o którym opowiedzą swoim znajomym. Jednak jeśli taki przepis miałby istnić, musiałby zalecać trochę humoru (często niezamierzonego), zażenowania, obsceniczności i starej dobrej głupkowatości. Od rozpowszechnienia się w 2005 roku YouTube'a, stworzono wiele popularnych klipów, jednak niewiele z nich było bardziej popularnych niż wybrane przez nas 20, hm..., klasyków. Od szarżujących graczy po kierownika sklepu spożywczego, który (kierownik, nie sklep) może zmiażdżyć tchawicę siłą umysłu - oto największe internetowe hity wideo.

Dziecko Gwiezdnych Wojen
Ten dzieciak robił coś, co uznawał za prywatną czynność. I to sfilmował. Taśmę wiele miesięcy później odkryli przyjaciele, którzy udostępnili ją w sieci Kazaa. Dwa tygodnie później klip został pobrany już około 2 milionów razy. Dziecko Gwiezdnych Wojen nie uznało tego za śmieszne i pozwało do sądu rodziny "przyjaciół", który umieścili nagranie w Sieci.

Jak czytamy w pozwie, Dziecko Gwiezdnych Wojen "jest narażone na kpiny kolegów w szkole i ludzi na ulicy", z tego powodu chłopak "będzie musiał przebywać pod opieką psychiatry". Viral Factory, agencja reklamowa specjalizująca się w organizowaniu kampanii marketingowych w Sieci oceniała w ubiegłym roku, że klip "Dziecko Gwiezdnych Wojen" obejrzano ponad 900 milionów razy. To jeden z najpopularniejszych klipów w historii Internetu.

REKLAMA

Zapytaj ninja
Pomysł jest prosty. Seria klipów stworzonych przez dwóch komików z Los Angeles - Kenta Nicholsa i Douglasa Sarien'a - przedstawia Nicholsa ubranego w czarny strój wojownika ninja. Bardzo poważnie odpowiada on na pytania nadsyłane przez "widzów". "Ninja jest znany ze swoich stanowczych deklaracji oraz przesadnej, spontanicznej gestykulacji" - czytamy w Wikipedii. Odcinki "Zapytaj ninja" trwają zwykle około 3 minut i kończą się zawsze stwierdzeniem: "Wkrótce cię dopadnę" lub czymś podobnym.

Eksperymenty z coca-colą i mentosami
Kto by pomyślał, że szkolny eksperyment może stać się obiektem ogólnoświatowej fascynacji. Takie wrażenie wywarł ten klasyczny klip i ludzie ciągle go oglądają na YouTube i innych serwisach.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież