Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Słońce pod dachem
Kończy się tułaczka jednego z najlepszych zespołów tanecznych w Polsce. Słoneczna Gromada będzie trenować w byłej sali Leśnika w Barlinku. - Marzy mi się, żeby to była docelowa siedziba - mówi szefowa zespołu Katarzyna Czerwińska. Zespół prowadzi od 10 lat. Pierwsze zajęcia pod jej okiem odbywały się w szkole podstawowej nr 1.

 

Barkowało garderoby
Po kilku tygodniach zespół przeniósł się do Pałacyku Cebulowego. Tam funkcjonował przez dekadę. Ze względów technicznych obiekt został wyłączony z użytkowania. Tancerzy przeniesiono do budynku przy ul. Leśnej. Siedziba miała być tymczasowa. Minęło kolejne 10 lat. - Największym problemem był brak garderoby. Dzieci i młodzież zmieniała odzienie na korytarzu - mówią rodzice. Ale mimo takich utrudnień Formacja "Słońce” zdobywała najcenniejsze trofea na ogólnopolskich przeglądach i konkursach. Duża w tym zasługa Piotra Galińskiego. Choreograf znany z telewizyjnego programu Taniec z Gwiazdami, pomagał w przygotowywaniu układów tanecznych. - Kasia Czerwińska jest moją uczennicą i kiedy poprosiła mnie o pomoc nie mogłem odmówić - mówił przed rokiem Galiński. Także wówczas doszło do spotkania członków zespołu ze starostą Andrzejem Potyrą. Tematem był m.in. problem związany z lokalem. Budynek przy Leśnej 1 jest własnością gminy, zaś zespół podlegający starostwu wynajmował w nim część pomieszczeń. Starosta obiecał zająć się sprawą.

REKLAMA

Czekali prawie rok
Obecnie w sali Leśnika trwa remont. Powiat przeznaczył na niego 30 tys. zł. Szykowane są sale taneczne z lustrami. Parkiet został wycyklinowany i czeka na lakierowanie. Tancerze będą mieli się gdzie przebierać. Oprócz garderoby będzie też małe biuro. - Mam obiecane, że w środę będziemy mogli przeprowadzić zajęcia, na które przyjedzie Piotr Galiński. Na razie sala nie jest gotowa - mówiła wczoraj K. Czerwińska. Zespół przygotowuje się do startu w konkursie w Mikołajkach, który odbędzie się na początku grudnia.

Źródło: www.gazetalubuska.pl

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.