Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Image
Żegnam się z koroną
Zapraszamy do przeczytania wywiadu z ustępującą Królową Puszczy Barlineckiej 2011/2012 Eweliną Pasternak. 23 czerwca żegnasz się koroną Królowej Puszczy Barlineckiej. Co czujesz - żal, smutek, przykro Ci? Nie czuje smutku z powodu tego, że oddaję koronę. Wiedziałam od samego początku, że po roku będę musiała się pożegnać, taka jest już tradycja.

Myślę, że szansę, która otrzymałam w pełni wykorzystałam. Wiem, że będę bardzo tęsknić za osobami z którymi miałam przyjemność pracować, stali się oni dla mnie jak rodzina. Nawet nie dawno, podczas ostatniej próby koronacji, zebrało się nam na wspomnienia. Był to naprawdę wspaniały rok, który chętnie bym powtórzyła.

Image

W ubiegłym roku wzięłaś udział w wyborach, czy teraz po tym roku, nie żałujesz tego? Ktoś namawiał Cię do podjęcia tej decyzji?
Nie żałuję - czas minął bardzo szybko, za szybko, szczególnie ostatnie miesiące. Niedawno przymierzałam koronę, a już dziś muszę ją oddać. Starałam się podjąć decyzję sama, musiałam być pewna, że uda mi się sprostać zadaniu, choć skorzystałam z porady rodziny i znajomych. Dużą pomocą sprzyjała mi Pani Wiesława Skierska, opowiadając na spotkaniach jak wyglądają przygotowania i moje obowiązki.

REKLAMA

Co zyskałaś, co straciłaś poprzez ten czas, kiedy pełniłaś funkcję Królowej Puszczy Barlineckiej?
Przez okres panowania poznałam wielu wspaniałych ludzi, których z żalem opuszczam przy każdym z wyjazdów, ale wiem, że nigdy o nich nie zapomnę, gdyż każdy z nich dał mi cząstkę siebie. Zyskałam obycie ze sceną i publicznością, miałam okazję przekonać się jak to jest być osobą publiczną. Całą kadencję nazwalałbym przygodą, podczas której zdobyłam wiele informacji na temat miejsc w których gościłam, jak również wydarzeń odbywających się u nas w Barlinku.

Jak wspominasz ten rok?
Był to okres pełen radości, wielu nowych doświadczeń, odpowiedzialności, odwagi, ale również stresu.

Co przez ten czas robiłaś, gdzie byłaś?
Od chwili koronacji stałam się osobą mającą wpływ na promocje naszego miasta. Gościłam w dwóch partnerskich miastach Barlinka: Schneverdingen na koronacji Królowej Wrzosów, oraz Prenzlau. Najbardziej w pamięci utkwił mi wyjazd na największe targi turystyczne na świecie – w Berlinie. Uczestniczyłam również w koronacji Królowej Jezior Pełczyckich oraz w Targach Strasburskich. Najważniejszą wagę przywiązywałam jednak do spotkań z mieszkańcami Barlinka, odbywały się one m.in. na WOŚP, Gali Złotych i Srebrnych Godów, Gali Sportu, Rajdach Nordic Walking, Biegach Leśnych, koncercie mikołajkowym dla dzieci, otwarciu ścieżki rowerowej, inauguracji roku kulturowego, rozdaniu perełek turystycznych, koncercie na rzecz bezdomnych zwierząt, 10’tych urodzinach Lions Club, otwarciu ECS, a przede wszystkim na 100’nych urodzinach Barlineckiej Gęsiarki. Były to niezwykłe chwile. 

Image

Co planujesz już po tym jak oddasz koronę? Zdradź nam trochę swoich prywatnych planów.
Przede mną wakacje, nie mam konkretnych planów, ale chciałabym spędzić jak najwięcej czasu w gronie znajomych,  jak również odpocząć i nabrać sił. Od września rozpocznę naukę w klasie maturalnej i przede wszystkim będę się starała skupić na tym uwagę.

Jak, jako Królową, odbierali Cię znajomi, przyjaciele, rodzina? Twoim zdjęciem jest oklejony nawet autokar. Jaka była Twoja reakcja na taką promocję Barlinka?
Nie traktują mnie jako królowej, nadal musze odrabiać lekcje, sprzątać i najczęściej słyszę: kiedy dostanę kalendarz, pocztówki? (śmieje się), za to ich uwielbiam. Nie ma dużej różnicy, dla nich jestem zwykłą Eweliną. Kiedy jest ciężko wspierają mnie, pytają oczywiście jak to jest, jak było na wyjeździe. Są tak samo ciekawi jak ja byłam przed rokiem. Jeżeli chodzi o autokar, nie miałam pojęcia, że coś takiego powstało. Pierwszy raz zobaczyłam zdjęcie, kiedy jechałam do szkoły i moją reakcje trzeba by było zobaczyć, tego nie da się opisać. (śmieje się).

Image

Przy okazji tego wywiadu, możesz podziękować osobom, które przez ten cały rok Cię wspierały. Kto to będzie?
Panu Burmistrzowi Zygmuntowi Siarkiewiczowi i Pani Dyrektor BOK Brygidzie Liśkiewicz za wiarę w moje możliwości oraz za to, że dali mi szanse zostać Królową Puszczy Barlineckiej. Dziękuję również Monice Przybylskiej, Kasi Mielcarek, Wiesławie Skierskiej za opiekę, rozmowy, wsparcie duchowe oraz towarzyszenie w wielu wyjazdach. Dziękuję Mirosławie Krzyżanowskiej za suknię, Katarzynie Meisinger i Joannie Chomiuk za dbanie o mój wizerunek zewnętrzny oraz Zofii Sobczak za piękną koronę. Radkowi Nawrotowi za wspaniałe zdjęcia, które będą pamiątka na całe życie. Panu Krzysztofowi Kłosowiczowi i Pani Joli Karasińskiej za częste, ciepłe słowa otuchy oraz wszystkim, który brali udział w mojej koronacji. Dziękuję moim wspaniałym skrzatom, które towarzyszyły mi na wielu spotkaniach, a przede wszystkim kochanym rodzicom, którzy zawsze byli przy mnie i pomagali w trudnych chwilach.

Image

Czego życzysz swojej następczyni?
Mojej następczyni życzę chwil, które spowodują uśmiech na jej twarzy, by korzystała z szansy jaką otrzymała z radością i dzięki temu miała przepiękne wspomnienia. Braku negatywnych opinii, a jeżeli się pojawią, wytrwałości, odwagi, pewności siebie i niech wie, że jest wyjątkowa, a przede wszystkim życzę jej dobrych i godnych rządów, by ten rok był dla niej doświadczeniem z którego wiele można zyskać.

Z Królową Puszczy Barlineckiej 2011/2012
Eweliną Pasternak
rozmawiała M.P.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież