Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 czwartek 28 marca 2024r.   imieniny: Antoni, Jan, Krzesisław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Martyna Wróblewska

23 czerwca odbyła się koronacja nowej Królowej Puszczy Barlineckiej. Została nią Martyna Wróblewska. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Jej Wysokością. Martyna, przede wszystkim gratuluję tytułu Królowej Puszczy Barlineckiej. Twoim zdaniem, jak będzie wyglądał ten rok kiedy będziesz zasiadała na tronie?

 

Dziękuję serdecznie. Bardzo się cieszę, że zostałam wybrana na Królową Puszczy Barlineckiej 2012 i myślę, że rok mojego panowania będzie skupiał się przede wszystkim na wyjazdach w celu rozsławiania naszego pięknego Barlinka. Poznam wielu wspaniałych ludzi i będę miała okazję zobaczyć inne ciekawe miasta bogate w atrakcje turystyczne.

Podołasz wyzwaniu? Kto Cię wspiera?
Mam nadzieję, że uda mi się wykonać wszystkie moje obowiązki i nie zawiodę mieszkańców Barlinka. We wszystkim będą pomagać mi głównie rodzice, na których polegam najbardziej. Zważywszy na mój młody wiek na pewno będę potrzebowała ich cennych rad. Wsparciem „duchowym” zajmą się moi przyjaciele, których chętnie zabierałabym ze sobą na wyjazdy.

REKLAMA

Znasz już swój zakres obowiązków?
Tak, na spotkaniu z Panem Burmistrzem Zygmuntem Siarkiewiczem i Panią Dyrektor BOK „Panorama” Brygidą Liśkiewicz, przedstawiono mi moje główne zadania i oczekiwania. Przede wszystkim muszę się dużo uśmiechać i rozsławiać nasze miasto, a to przecież nie jest trudne zadanie. Będę obecna na głównych imprezach kulturalnych organizowanych w Barlinku, za granicą-w miastach partnerskich (koronacje innych królowych) oraz na targach turystycznych organizowanych w Polsce i w Niemczech.

Jak w tym roku wyglądały wybory? Zdradź nam trochę informacji „zza kulis”.
Tegoroczne wybory przebiegały nieco inaczej, niż w poprzednich latach. Spotkał mnie ogromny zaszczyt, gdyż wytypowano mnie na Królową Puszczy Barlineckiej 2012. Następnie po rozmowie z moją obecną opiekunką – Panią Wiesławą Skierską poproszono mnie o podjęcie decyzji. Bardzo się ucieszyłam z propozycji, jednak sytuacja wymagała przemyślenia i po konsultacji z rodzicami zgodziłam się objąć funkcję Królowej Puszczy Barlineckiej.

Image
Foto: Radosław Nawrot 

Najbliżsi, rodzina, przyjaciele cieszą się, że zostałaś Królową?
Oczywiście, że tak. Mój tata, odkąd podjęłam decyzję, chodzi „dumny jak paw” (śmiech). Razem z mamą bardzo się cieszą i wspierają mnie w przygotowaniach do objęcia funkcji Królowej. Przyjaciele po usłyszeniu wieści ściskali mnie i serdecznie gratulowali. Nadchodzący rok będzie dla nas wszystkich wielkim przeżyciem.

Jako Królowa Puszczy Barlineckiej, co chciałabyś zrobić dla miasta?
Zamierzam przede wszystkim godnie reprezentować Barlinek oraz podkreślać jego walory turystyczne oraz przyrodnicze. Poza tym mam małe plany dotyczące akcji charytatywnych, które pomogą mojemu Królestwu, ale o tym (mam nadzieję) wkrótce.

Image
Foto: Marek Kupczyński 

Opowiedz nam o sobie trochę. Mieszkańcy Barlinka z pewnością chcieliby wiedzieć czym się interesuje Ich Królowa, co robi na co dzień.
Mam 16 lat, obecnie kończę naukę w Publicznym Gimnazjum nr 2. Poza obowiązkami szkolnymi uczęszczam popołudniami na zajęcia taneczne w zespole „Feeling Dance Group”, z którym odnoszę wiele sukcesów. Moją przygodę z tańcem rozpoczęłam już w wieku 5 lat, tańcząc z „Uśmiechami” pod kierownictwem pani Leokadii Malanowskiej i tam narodziła się moja miłość do tańca, którą pielęgnuję w obecnym zespole wraz trenerem Kamilem Fabichem. Interesuję się muzyką rockową, słucham takich artystów jak: Led Zeppelin, Guns n’ Roses, Coma czy ostatnio Pearl Jam, posiadam nawet własną małą kolekcję koszulek z ww. zespołami. Jeśli chodzi o mój charakter to znakomicie znają go moi najbliżsi, a szczególnie największą wadę – lenistwo. Jednak cały czas pracuję na sobą i staram się nikogo nie zawieść.

Z Królową Puszczy Barlineckiej 2012
Martyną Wróblewską
rozmawiała M.P.

Dni Barlinka 2012 >>

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież