Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Image
Kilka słów o pracy
Gro absolwentów opuściło szkolne mury, jedni mają wakacje, kolejni składają dokumenty na studia, ale i są tacy, którzy szukają pracy. Jak grzyby po deszczu wyrastają agencje pośredniczące w poszukiwaniu pracy dla osób bezrobotnych. W naszym małym mieście wybór miejsca pracy dla młodych ludzi jest ograniczony do jednej firmy, która wcześniej dokonała "czystki" pracowników etatowych, by przyjąć młodych, ambitnych do trzyzmianowej pracy.

Nie mam nic przeciwko pracy i zatrudnieniu ludzi młodych, którzy jako motywator do podjęcia pracy w tej opisywanej firmie widzą tylko pieniądze i to zwykle z przeznaczeniem na wypoczynek wakacyjny.

Nurtuje mnie fakt wyzysku tych pracowników, braku wszelkich praw i działań takich firm promujących nieróbstwo. Pracownik, który nie ma żadnych praw pracowniczych: ubezpieczenia, opłacanych składek ZUS jest mniej efektywny, bo sam wychodzi z założenia, że "nic nie musi", tak więc nie musi codziennie chodzić do pracy. Inna rzecz, że pośrednicy zwyczajnie zarabiają na pracy ludzi, których zatrudniają, to pewnie jest zrozumiałe, ale w takim małym mieście nie ma konkurencji, ani wyboru.

REKLAMA

Nasuwa mi się taka myśl, że wolnym krokiem nasze społeczeństwo ubożeje, a ludzie godzą się na ograniczenia i zabieranie im praw poprzez zawieranie z nimi tych "śmieciowych" umów o pracę. Jesteśmy liderem w Europie w takim zatrudnianiu ludzi, to przykre, ale mam wrażenie , że nie jesteśmy "zieloną wyspą na mapie Europy", ale krajem, gdzie ludzie młodzi muszą uczyć się kombinatorstwa...

To są moje przemyślenia, choć czas wakacyjny, to zapraszam do dyskusji na temat pracy i perspektyw dla ludzi młodych w naszym mieście.

sempan

[Imię i nazwisko do wiadomości redakcji]

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież