Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Zbierają pieniądze
Agata Białecka z Barlinka ma 14 lat i od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim. Sama nie daje rady zjechać ze schodów. Agata jest miłą i sympatyczną dziewczynką. Z ogromnym zaangażowaniem opowiada wszystko, co się jej przydarzyło, chociażby podczas pobytu na spacerze. Opowiada gdzie była i co widziała. Jednak nie zawsze może wyjść na spacer.

 

Za wysoki parter

Agata, razem z rodzicami, mieszka na tzw. wysokim parterze. Aby wyjść z domu trzeba pokonać kilka schodów.

- Kiedyś, kiedy córka była mniejsza, znosiła ją po nich moja żona - mówi Jerzy Białecki, ojciec dziewczynki. - Teraz nie ma już na to siły. Jak jestem w domu, to wspólnie jakoś sobie radzimy. Jednak, kiedy mnie nie ma, Agata na dwór nie wychodzi. Właśnie dlatego zamarzyło nam się wybudowanie podjazdu dla wózka inwalidzkiego.

- Takiego, który umożliwiłby wyjazd wprost na nasze podwórko - podkreśla pan Jerzy.

Potrzebują 50 tys. złotych

Jednak do zrealizowania tego zamierzenia rodzinie Białeckich potrzebne jest 50 tys. zł. Na tyle oszacowano koszt budowy. Takich pieniędzy jednak nie mają.

Na pomysł jak je zdobyć, wpadły wolontariuszki z Publicznego Gimnazjum przy ul. Leśnej. Dziewczyny już od kilku lat systematycznie odwiedzają Agatę. Opowiadają jej o wszystkim, co dzieje się zarówno w szkole jak i w mieście. Z Agatą spędzają wiele godzin. Parę dni temu postanowiły...

REKLAMA

Powstają rózgi z cukierkami

- Będziemy sprzedawać mikołajkowe rózgi, na których zawieszone będą cukierki - opowiadają Agnieszka Makuch i Emilia Gibalska, uczennice klasy IIa. - Robimy je razem z Agatą w wolnych chwilach. Jedna taka rózga, kosztować ma 5 zł.

- Oczywiście, jeżeli ktoś da mniej, to też taką słodką rzecz będzie mógł kupić - twierdzą dziewczyny i od razu dodają, że to wszystko robią po to, aby uzbierać jak najwięcej pieniędzy. Bo te potrzebne są na wybudowanie podjazdu na wózek Agaty.

Rózgi będą sprzedawły m.in. podczas Jarmarku Mikołajkowego, który odbędzie się 6 grudnia na barlineckim Rynku. Ale zaczną już jutro, w sobotę w Dębnie. Gdzie prawie cała klasa II a wystąpi w pantomimie, której główną bohaterką będzie właśnie Agata.

Trema przed występem

- Mam ogromną tremę przed tym występem - przyznaje się Agata. - Wiem, że przedstawienie będzie miało tytuł "Jesteśmy aniołami". W jego trakcie dziewczyny budować będą podjazd z kartonów. Mam taką cichą nadzieję, że kiedyś powstanie taki podjazd u mnie w domu.

Tylko nie z kartonu, bo się zarwie - śmieje się dziewczynka.

A tata Agaty z wielkim szacunkiem wypowiada się o wolontariuszkach.

- Dzięki nim, córka ma kontakt z rówieśnikami - podkreśla. - To wesołe dziewczyny, łatwo nawiązać im wspólny kontakt. Jestem im za wszystko głęboko wdzięczny.

Źródło/Foto: www.gs24.pl

Image

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież