Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Oszczędzili na dietach, dali policji
Kilka dni temu odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. W jej trakcie radni zaakceptowali zmiany w budżecie, dzięki którym policja otrzyma 7 tysięcy złotych, na wspólne patrole z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

Pieniądze uzyskano dzięki wcześniejszej decyzji rajców, o obniżeniu sobie diet. Zanim doszło do przegłosowania uchwały, głos zabrał radny Paweł Lewczuk. – W uzasadnieniu do uchwały napisano m.in., że będą lepiej wykorzystywane łodzie WOPR-u. To ja oczekuję od policji, że to wykorzysta do poprawy bezpieczeństwa. A, jeżeli to będzie tak, że łodzie WOPR będą pływały turystycznie, tak jak to dotychczas bywa, to ja za takim wsparciem nie jestem. Policja ma rozeznanie, gdzie to bezpieczeństwo jest zagrożone. I tam bym te środki skierował. A nie na pływanie turystyczne, mówię to w przenośni, ale tak zazwyczaj bywa. Wielkim pędem pływają po jeziorze, płoszą turystów, sami stwarzają niebezpieczeństwo. Stąd prośba do komendanta policji, aby te środki wykorzystać na właściwy cel – mówił m.in. radny Lewczuk.

REKLAMA

Podczas głosowania, radni jednomyślnie przyjęli projekt uchwały. Dzięki niej policja uzyskała dodatkowe pieniądze, które być może poprawią bezpieczeństwo w gminie.
Js

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież