Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.


 sobota 22 czerwca 2024r.   imieniny: Achacjusz, Alban, Broniwoj

Reklama

Sodaspeed

Koronacja Królowej Puszczy Barlineckiej

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Królowa w Schneverdingen

25 i 26 sierpnia w mieście partnerskim Schneverdingen odbyło się Święto Wrzosów. W sobotni wieczór odbył się uroczysty pochód z pochodniami zakończony wielkim pokazem pirotechnicznym. Jednym z najważniejszych wydarzeń tych dni jest parada, w której udział biorą prawie wszyscy mieszkańcy miasta.

 

 

Przygotowania do niej trwają cały rok a na żywo wygląda ona bardzo imponująco. Punktem kulminacyjnym święta jest koronacja Królowej Wrzosów. W tym roku wybrano już 68 królową. W koronacji wzięły udział królowe z Prenzlau, Eksjo oraz Królowa Puszczy Barlineckiej.

REKLAMA

Delegacja z Barlinka składała się z pracowników Barlineckiego Ośrodka Kultury, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Prezesa PGK Zenona Wróblewskiego. Oprócz udziału w Święcie Wrzosów delegacja zwiedzała miasto oraz Park Ptaków. Na tegoroczną koronację Królowej Wrzosów do Schneverdingen przyjechało ponad 30 000 osób.

monikary

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież