Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Zagrożona turystyka
Nie ma pieniędzy na wdrożenie tzw. Marki Barlinek. Pod znakiem zapytania stoi też działalność w obecnej formie Centrum Informacji Turystycznej. Barlinek europejską stolicą Nordic Walking. Takie hasło promocyjne związane ze spacerami z kijkami miało rozsławić zachodniopomorską gminę w świecie turystyki.

 

Wdrażanie tzw. Marki Barlinek miało rozpocząć się w tym roku. Może to być jednak bardzo utrudnione. Radni przy okazji zatwierdzania budżetu nie przyznali pieniędzy na ten cel. - Na realizację zadania nie dostałam nawet złotówki, a miałam zamiar zatrudnić pracownika, który nadzorowałby wszystko, co związane jest z marką - żali się dyrektorka Barlineckiego Ośrodka Kultury Brygida Liśkiewicz. Podczas obrad sesji budżetowej radny Paweł Lewczuk stwierdził, że zadanie to można wykonać społecznie. - Bez dodatkowego etatu nie jestem w stanie wykonać tego zadania ludźmi, których mam obecnie zatrudnionych - odpowiada dyrektorka Panoramy.

REKLAMA

Mogą odstraszyć turystów
- Przecież to jest pomysł burmistrza Siarkiewicza i jego ludzi, a radni torpedują wszystko dobre, co nie jest ich pomysłem - mówi mieszkaniec gminy Kazimierz Kwolek. Emerytowany rolnik uważa, że decyzja radnych może wpłynąć na mniejsze zainteresowanie Barlinkiem przez turystów. Być może decyzja o nie przyznawaniu pieniędzy na promocję gminy ma związek z zakończoną niedawno kontrolą w Panoramie. Członkowie komisji rewizyjnej Rady Miejskiej stwierdzili, że włączenie Centrum Informacji Turystycznej do BOK-u było niezasadne. To dziwne, tym bardziej, że centrum zajęło drugie miejsce w konkursie na najlepszą tego typu placówkę w Polsce. - Wypracowaliśmy dobry styl pracy, który został doceniony i teraz mamy to wszystko zmienić. Nie można przecież niszczyć czegoś, co dobrze funkcjonuje - mówi B. Liśkiewicz. Przewodniczący rady Dariusz Zieliński uspakaja. - Nie ma mowy o likwidacji Centrum Informacji Turystycznej - mówi. Jego zdaniem burmistrz wnosił o dodatkowe 50 tys. zł z czego 40 tys. zł na wynagrodzenie specjalisty ds. wdrożenia Marki Barlinka i Nordic Walking. Ta pozycja jednak nie znalazła uznania u większości radnych. - Temat ten nie musi być zamknięty i jeżeli zajdzie potrzeba, to do niego wrócimy - kończy D. Zieliński.

Władza w rękach
To nie jest takie pewne. Już wcześniej radni podjęli decyzję o likwidacji dobrze działającego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół. Mają także zapędy do łączenia placówek oświatowych. - Działają ponad rok i nie mają się czym pochwalić. Nie zrobili dla miasta nic pożytecznego. Obecna rada to największa pomyłka w historii miasta - mówi Marek, nauczyciel, który nie chce nazwiska w gazecie bo boi się konsekwencji.

Źródło: gazetalubuska.pl

ImageRelacja z XV Sesji Rady Miejskiej w Barlinku

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież