Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 środa 17 lipca 2024r.   imieniny: Aleksander, Andrzej, Bogdan

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Mistrzostwa Świata
10 marca 2013 roku w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w biegach przełajowych w których bardzo dobrze zaprezentowała się Sofia Ennaoui zdobywając Mistrzostwo Polski Juniorek na 6000m. 28 miejsce na 8000m, zajął Piotr Mucha. MP były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Świata.

 

24 marca także w Bydgoszczy odbędą się 40 Mistrzostwa Świata w biegach na przełaj, w których wystartuje 24 osobowa reprezentacja Polski. Cztery drużyny sześcio osobowe (seniorki, seniorzy, juniorki , juniorzy), za grupę juniorek odpowiedzialny jest trener Kadry Polski Juniorek – Wojciech Szymaniak.

Skład juniorek:
• Sofia Ennaoui (Lubusz Barlinek)
• Katarzyna Rutkowska (Białystok) 
• Alicja Konieczek (Powodowo)
• Sylwia Ślęzak (Częstochowa)
• Paulina Pawłowska (Siedlce)
• Natalia Wiera (Pszczyna)

Cała Reprezentacja Polski przebywa na zgrupowaniu w Brzozie k. Bydgoszczy, gdzie w bardzo dobrych warunkach przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Świata. A to co Sofia powiedziała po zdobyciu złotego medalu w Mistrzostwach Polski: Prawda jest taka, że mistrzostwa Polski i Świata w przełajach nie są jakimś moim priorytetem, oczywiście postaram się jak najlepiej reprezentować Polskę, ale moim największym celem w tym sezonie są mistrzostwa Europy Juniorów na stadionie. Tam chcę jak najlepiej wypaść, zdobyć medal. Jeżeli będzie to możliwe, to zarówno na 1500m jak i na 3000m. Jeżeli będzie trzeba wybrać tylko jeden dystans to z trenerem zadecydujemy się na ten, w którym będę miała większe szanse na wyższą lokatę. Trasa z pozoru zdaje się łatwa, ale po 2-3 okrążeniach dało się odczuć jej trudy. Ten stromy podbieg wchodził w nogi. Po biegu byłam zmęczona, ale to jeszcze nie był mój maks. Na mistrzostwach świata postaram się wypaść jeszcze lepiej.

REKLAMA

W dniu 8 marca w Żaganiu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w których bardzo dobrze spisał się Denis Nogalski zdobywając srebrny medal na dystansie 3000m. W dniu 16 marca w Stargardzie Szczecińskim, odbyły się Mistrzostwa Polski „LZS” w których z dobrej strony spisali się:
• Piotr Mucha zajmując 7 miejsce na 3000m w kategorii juniora,
• Jakub Lewandowski zajmując 9 miejsce na 2000m w kategorii juniora młodszego,
• Denis Nogalski zajmując 9 miejsce na 2000m w kategorii młodzika,

W dniach 25-27 stycznia 2013 roku w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale, odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, w których podopieczna Wojciecha Szymaniaka zdobyła Mistrzostwo Polski na 3000 metrów. Sofia Ennaoui zdobywając złoty medal poprawiła kolejny raz Rekord Polski (7 rekord od czerwca 2012r.), który obecnie wynosi 9'24”51 i został poprawiony o 13 sekund.

Sofia Ennaoui - „Cały dystans biegłam sama, niesiona świetnym dopingiem kibiców. Nie spodziewałam się, szczerze mówiąc, że pobiję rekord. Przed mistrzostwami trenowałam w Szklarskiej Porębie, gdzie biegaliśmy głównie na reglach, a jedynie trzy razy na hali w Jabloncu. Strasznie cieszę się z kolejnego rekordu Polski, to niesamowite uczucie wpisywać się na karty polskiej lekkiej atletyki”.

szymaniakteam.pl

Image

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież