sobota 2 grudnia 2023r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
SEC inwestuje
Prezes Szczecińskiej Energetyki Cieplnej (SEC) oraz Burmistrz Barlinka podpisali dnia 14.01.2008 roku umowę prywatyzacyjną Barlineckiego PEC. SEC został współwłaścicielem spółki poprzez objęcie 46,8% udziałów, za które powiększa kapitał firmy o kwotę 2,1 mln zł. To wydarzenie jest milowym krokiem w kierunku stabilizacji na rynku ciepła w naszym mieście.

 

SEC – firma powstała poprzez prywatyzację WPEC w 2002 roku ma obecnie duże doświadczenia związane z procesem prywatyzacji, posiada kwalifikowaną kadrę i jest merytorycznie przygotowana do współpracy.

Pierwszoplanowym celem jest modernizacja kotłowni węglowej przy ulicy Św.Bonifacego w celu zmniejszenia jej energochłonności oraz emisji zanieczyszczeń. W dalszej perspektywie zapowiadana jest zmiana standardów obsługi klientów, modernizacje węzłów ciepłowniczych na potrzeby dostarczania do mieszkań ciepłej wody, co pozwoli na utrzymanie opłacalności pracy kotłowni przez cały rok, rozszerzenie bazy klientów – a więc kolejne podłączenia. Jest  nadzieja na likwidację za kilka lat bojlerów gazowych niezbyt oszczędnych i niebezpiecznych, a które znajdują się w większości mieszkań.

REKLAMA

Nowy udziałowiec porozumiał się ze związkami zawodowymi i załogą PEC i zapowiada utrzymanie zatrudnienia lub godziwe odprawy dla pracowników zwalnianych.

Na konferencji prasowej usłyszeliśmy również deklarację o chęci integracji firmy z Barlinkiem, co jak podkreślił Burmistrz, nie pozostaje jedynie deklaracją, gdyż SEC został patronem obchodów 730–lecia miasta Barlinka. Dzięki tej prywatyzacji mamy gwarancję stałego rozwoju firmy (wraz z wartością firmy rośnie wartość udziału miasta), stabilności cen ciepła i dalszego zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza.

{jgxgal folder:=[images/stories/aktualnosci/pec/]  title:=[SEC inwestuje w PEC Barlinek] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież